banner51

KADEM'in Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan, başkan yardımcılığını yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) 11’inci şubesini Trabzon’da açtı.

KADEM'in Açılış Törenine Katıldı
KADEM Trabzon temsilciliğinin açılış törenine, derneğin başkan yardımcılığını da yapan Sümeyye Erdoğan, Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, derneğin il temsilcisi Dr. Sevdegül Aydın Munga, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon milletvekilleri Adnan Günnar ile Ayşe Sula Köseoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Kocaeli Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ile dernek üyesi çok sayıda kadın katıldı.
 
Törende konuşan Sümeyye Erdoğan, dernek faaliyetlerinin giderek güçleneceğini belirterek, "Türkiye’de yep yeni bir kadın hareketi olan KADEM, Anadolu’nun dört bir tarafına yayılarak, kadınlarımızın sorunlarına bizzat sahada çözüm arıyor. Kadınlarımızın uğradığı hak ihlallerine ilişkin mücadele etmek, onların demokrasiye etkin katılımını sağlamak için çalışırken, dışardan ithal ve baskın kavramlarla değil, kendi medeniyet dünyamızdan aldığımız güçle hareket ediyoruz. Bu yolda kadim bir medeniyete sahip olan Trabzon’umuz KADEM’e ayrı bir renk katacaktır. Bu hareket bağrına basıldığında çok daha güçlü olacağız. Destek veren ve bizimle olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
Trabzon Müftüsü Keramettin Demir’in dua okumasının ardından kurdele kesilerek KADEM’in Trabzon şubesinin açılış yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER