Kaçakların İlk Noktası Görüntülendi

Bodrum’un Ortakent Mahallesi’nde kaçakların yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçiş yaptığı tespit edilen bir nokta, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından tespit edilirken, DHA objektifine çarpıcı görüntüler yansıdı.

Kaçakların İlk Noktası Görüntülendi
Bodrum’da devriye görevi yapan Sahil Güvenlik ekibi, Ortakent Mahallesi’nin Kabakum Plajı yakınlarında batan tekne olduğu ihbarı üzerine bölgeye yönlendirildi. Makiliklerin denize kadar uzandığı ıssız sahilde, bir tekne olduğunu tespit edildi. Kıyıdan birkaç metre açıkta yarısına kadar su dolu 5 metrelik ’Leydi’ adlı fiber sürat teknesi, plaja çekildi. Ardından da çekiciye yüklenip götürüldü. Kaçakları taşımak için kullanıldığı sanılan teknenin eski olduğu belirlenirken, zeminine yeni paspaslar serildiği ve oturmak içinde seyyar koltuklar konulmuş olması dikkati çekti.
 
Sahil Güvenlik ekibi, su alımış olan teknenin bulunduğu bölgede yaptığı aramada sahildeki kayalıkların içeriye doğru girintili olduğu kuytu yerde kıyafetler buldu. Kıyafetlerin kaçaklara ait olduğu tahmin edilirken, makilik içerisinde de yine kışlık kaban, mont, çorap, kazak gibi giyim eşyaları, battaniye, sırt çantası ve valizler ele geçirildi. Bir sırt çantasının taşıma kolunda otobüs bagaj kartı olduğu gözlendi. Yiyecek ve su da bulunan aramada en dikkat çekenler ise çok sayıda can simidi ve içi boş can simiti paketi, pompalar ile şambrel oldu. Ayrıca Kuran-ı Kerim ayetlerinin yazılı olduğu sayfalar ile poşet içerisinde hurma da bulunanlar arasında yer aldı.
 
Yeni ortaya çıkan kaçakların umuda yolculuk için kullandıkları noktadaki araştırmalar DHA objektiflerine yansıdı. Batmak üzereyken bulunan teknenin ise kaçakların denize açılmasından kısa bir süre sonra su alması üzerine, kaçakların tekrar karaya çıktığı sanılırken, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER