Kaçaklar Saklandıkları Koyda Yakalandı

Muğla’nın Marmaris İlçesinde yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan 74 Suriyeli kaçak ile 2 Türk organizatör, jandarma tarafından saklandıkları koyda yakalandı.

Kaçaklar Saklandıkları Koyda Yakalandı
Marmaris’e 35 kilometre uzaklıktaki Hisarönü Mahallesi’nin Bördübet Mevkisi’nde rutin devriye görevi yapan jandarma ekipleri, koyda kalabalık bir grup olduğunu fark etti. Bunun üzerine bölgeye giden janadarmla ekipleri, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 74 Suriyeli kaçağı yakaladı. Hisarönü Jandarma Karakolu’na getirilen kaçaklara yiyecek ve içecek dağıtılıp, insani yardımda bulunuldu. Marmaris Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen kaçaklar, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne sevk edildi.
 
Kaçakların ifadeleri doğrultusunda organizatör oldukları iddia edilen Mustafa B. (35) ve Kenan G. (60) de gözaltına alındı. İki şüpheli İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki ifadelerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. İki organizötürün, para karşılığında kaçakları İstanbul’dan karayoluyla Marmaris’e getirdikleri ve bir tekneyle Yunan adalarına geçirme hazırlığında olduğukları tespit edildi.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER