Kaçak Tekne Faciasında 1 Tutuklama

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde su alan fiber teknenin batması sonucu 8 kaçağın öldüğü, 6 kaçağın ise yaralandığı olayla ilgili organizatör olduğu iddiasıyla Fırat T., jandarma tarafından gözaltına alındı. Zanlının da teknede olduğu, kazadan sonra karaya çıkmayı başardığı belirtildi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Fırat T. tutuklandı.

Kaçak Tekne Faciasında 1 Tutuklama
 
Geçer cuma günü Yunanistan’ın Simi Adası’na gitmek üzere denize açılan Irak ve İran uyruklu kaçakların içinde bulunduğu fiber tekne, bir süre sonra su alıp battı. Bölgeye hareket eden sahil güvenlik botu, kaçaklardan altısını kurtardı. Denizden 7 kaçağın cesedi çıkartıldı. Bir gün sonra da kayıp olduğu belirtilen iki kişiden birinin cesedine ulaşıldı. Olayla ilgili çalışma başlatan güvenlik güçleri, kayıp olarak aranan ve organizatör olduğu ileri sürülen 26 yaşındaki Fırat T.’nin, kurtulup karaya çıktığını belirledi.
 
Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ile jandarmanın ortak operasyonuyla Fırat T., dün  yakalandı. Yaralı kurtulan kaçakların da Fırat T.’yi teşhis ettiği ancak kendisinin organizatör olduğu iddiasını kabul etmediği belirtildi. Olası kasıtla adam öldürme ile göçmen kaçakçılığı suçlamasıyla adliyeye sevk edilen Fırat T., tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER