Kaçak Kazıyı Şikayet Etti, Sanık Oldu

Mersin’in Bozyazı İlçesi’nde 65 yaşındaki Mustafa Uysal, evinin yanında kaçak kazı yaptığı iddiasıyla haklarında suç duyurusunda bulunduğu eski kaymakam ve eski AK Parti ilçe başkanının şikayeti üzerine ’hakaret’ suçundan yargılanıyor.

Kaçak Kazıyı Şikayet Etti, Sanık Oldu
İlçeye bağlı Dereköyü Mahallesi’nde oturan çiftçi Mustafa Uysal, AK Parti Bozyazı İlçe eski Başkanı Mevlüt Ok ile eski İl Genel Meclisi üyesi Hasan Çetin’in de aralarında bulunduğu devlet görevlilerinin define için kaçak kazı yaptığını, Çeşme Kaymakamı olan eski Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran’ın da göz yumduğunu ileri sürerek suç duyurusunda bulundu. Mersin Valiliği, kaymakam ve encümen üyesi hakkında soruşturma izni vermedi, Mevlüt Ok hakkında da Cumhuriyet Savcılığı takipsizlik kararı verdi.
 
Bu karar üzerine Kaymakam Mustafa Erkayıran, Hasan Çetin ve Mevlüt Ok, kendilerine iftira atıldığını öne sürerek Mustafa Uysal hakkında şikayetçi oldu. Yapılan soruşturma sonucu Uysal hakkında ’hakaret’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anamur 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde davası açıldı. Tutuksuz yargılanan Uysal, suçsuz olduğunu belirterek savunmasında
 
şöyle dedi:
 
"Şikayetçi oldular ama mahkemeye bile gelmiyorlar. Bu kişiler siyasi nüfuzlarını kullanıp devletten faydalandığım sağlık, tarımsal ve hayvancılık desteğini kestirdiler. Bana zülüm yapıyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım, bana sürekli baskı kuruyorlar. Bu yüzden ülkeyi terk etmemi istiyorlar."
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER