Jandarmadan Uludağ'da Sıkı Denetim

Uludağ’da, Elif Uymuşlar adlı çocuğun annesi ile kızak yaparken, Necla Aladağ adlı kadının yolda yürürken otomobilin altında kalarak ölmesi üzerine otel işletmecilerinin yapması gereken pistlerin denetim ve kontrolünü jandarma aldı. Ekip sayısını artıran jandarma, bu hafta içersinde belirlenen güzergâhın dışına çıkıp, pistlerde tur düzenleyen 17 kar motoruna 208’er TL para cezası verdi.

Jandarmadan Uludağ'da Sıkı Denetim
Güvenliğin yanı sıra, sivillerin pistlerde dolaşmasını, rastgele gezinmesini, kar motorlarının düzenledikleri turlar ile güzergahlarını kontrol altına alan jandarma, hafta içersinde tespit edilen güzergahların dışına çıkan 17 kar motoruna Kabahatler Kanunu’na Muhalefet Suçu’ndan 208’er TL para cezası kesti. Pistlerde dolaşın yüzlerce kişiyi dışarı çıkartan jandarma, kayak yapılan tepelerde dolaşan tatilcileri ise kar motoru ile oteller bölgesine indirdi. ’Beyaz cennet’teki tim sayısını artıran jandarma, gün içersinde kar motorları ile sürekli devriye gezip, olumsuzluklara müdahale ediyor.
 
Jandarma ayrıca oteller bölgesindeki aksaklık ve pistlerdek eksikliklerin giderilmesi için otel işletmecilerini uyarıp, konunun takipçisi oluyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER