Jandarmadan Turistlere Bayram Şekeri

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde yol kontrolü yapan jandarma sürücülere kolonya ve şeker ikram etti. Kontrole giren turistler ikramlara şaşırırken ilk kez böyle bir uygulamayla karşılaştıklarını söyledi. Turistler jandarma ekipleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Jandarmadan Turistlere Bayram Şekeri
 
Fethiye Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleriyle Ölüdeniz Mahallesi girişinde yol kontrolü yaptı. Denetim noktasına gelen araç sürücüleri ve yolcularına şeker, kolonya ve yol kenarına kurulan stantta içecek ikramında bulunuldu. Kurban Bayramı’ndan haberdar olmayan yabancı turistler ise uygulama karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.
 
JANDARMAYLA HATIRA FOTOĞRAFI
 
Tur otobüslerini de durduran jandarma yolculuk eden turistlere şeker ve kolonya dağıttı. Ölüdeniz’e tatil için gelen Çinli bir grup araçlarından inerek jandarma ekipleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
ATV aracıyla uygulama noktasına gelen Bosna Hersek asıllı Hollandalı turist Jasmin Bektil, müslüman olduğu için bayramdan haberdar olduğunu belirterek, ikramlar karşısında şaşırdığını söyledi. Kontrol noktasına gelirken ehliyet ve pasaportunun yanında olup olmadığını düşündüğünü aktaran Bektil, jandarma ekiplerinin bu uygulamayla bayram kültürünü de turistlere tanıttığını kaydetti.
 
’MÜSLÜMANLARIN BAYRAMINI KUTLARIM’
 
Otomobiliyle kontrol noktasına gelen Hollandalı Fabian Vlam da ikramlar için jandarmaya teşekkür etti. Böyle bir sürpriz beklemediğini anlatan Vlam, "Eşim ve çocuklarımla birlikte Ölüdeniz’de tatil yapıyoruz. Müslümanlar için bayram olduğunu tesadüf eseri duymuştum. Bugün böyle bir uygulamayla karşılaştık ve çok mutlu oldum. Müslümanların bayramını kutlarım" dedi.
 
Çinli Huang Hirong da uygulamanın şaşırtıcı olduğunu belirterek, daha önce hiçbir ülkede böyle bir uygulamayla karşılaşmadığını anlattı.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER