Jandarma, Köy Çocuklarını Gezdirdi

Tokat’ta İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında merkeze bağlı Günevi Köyü’nde okuyan öğrenciler için gezi programı düzenledi.

Jandarma, Köy Çocuklarını Gezdirdi
 
Tokat İl Jandarma Komutanlığı toplum destekli güvenlik hizmeti faaliyetleri kapsamında, öğrencilerin güvenlik bilgisi eksikliğinden dolayı suça karışmaması, suçtan etkilenmemesi ve öğrenci jandarma ilişkilerini daha güçlü kılmak için çalışma hazırladı. Hazırlanan çalışma kapsamında merkeze bağlı Günevi Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine yönelik gezi düzenlendi. Düzenlenen gezi kapsamında öğrenciler ilk olarak bir alışveriş merkezine giderek oyun salonunda eğlendi. Ardından öğrenciler Jandarma Komutanlığına götürüldü. Burada öğrencilere askeri araçlar, silah, teçhizat ve askerlerin kullandığı alanlar gezdirildi. Ayrıca arama kurtarma köpeği ’Bahis’ ve ’Rüzgar’ın gösterisi izletildi.
 
Geziye katılan öğrencilerden 4’üncü sınıfta okuyan Sırdaş Baysal, "Asker ağabeylerimiz bize sürpriz yaptılar. Bizi eğlence merkezine götürdüler, biz çok beğendik onlara teşekkür ediyoruz" dedi. Öğrenciler daha sonra öğle yemeğinin ardından yeniden köylerine götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER