banner51

İzmit'te Memurlar Bordro Yaktı

İzmit’te Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) üyesi memurlar, düşük olduğunu savundukları maaş zammını protesto için bordro yaktı. 

İzmit'te Memurlar Bordro Yaktı
 
Türkiye Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilciliği üyeleri ve bazı siyasi parti temsilcileri, İzmit kent merkezindeki Sabri Yalım Parkı’nda toplandı. Türkiye Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Veysel Uluman imzalanan toplu sözleşmenin defolu olduğunu ve memurların haklarının gasp edildiğini söyledi. Memurlara yapılan zamların yetersiz olduğunu belirten  Uluman konuşmasını söyle sürdürdü: 
 
"Başbakan ’Memurlara yüzde 17 zam verdik’ diyor. Maliye Bakanı ise ’Yüzde 8.5 zam verdik’ diyor. Geride kalan sürede, bir zamanlar fakirin yemeği olan kuru fasulye, pilav lüks gıda maddesi haline geldi. Kırmızı etin yalnızca adı kaldı. Sebze, meyve el yakıyor. Bugün memurlarımız sözde zamlı maaşlarını aldılar ve acı gerçekle bir kez daha karşılaştılar." 
 
Gerçekleri herşeye rağmen, her platformda  dile getireceklerini kaydeden Uluman sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Milyonlarca memurun, emeklinin, masumun hakkını yiyenler, ek zam talebimize herkesten önce itiraz eden, hesap bilmez sözde sendikalar, yüzleri kızarmadan ’Memura yüzde 17 zam yaptık’ yalanını söyleyenler ise yarattıkları ekonomik yangının ateşini, milyonlarca memurun bordrolarında görecekler." 
 
Yapılan açıklamanın ardından memurlar bordrolarını ateşe verdikten sonra sessizce dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER