İzmit Kent Ormanı'nda Kayak

Kocaeli bölgesinde salı gününden beri etkili olan kar, kentin yüksek kesimlerinde yarım metreyi aştı. İmkanı olanlar kayak yapmak için kalınlığı 3 metreyi bulan Kartepe’deki kayak pistlerine giderken, imkanı olmayanlar da Kocaeli Üniversitesi Kampüsü’nün de bulunduğu Umuttepe mevkiindeki Kent Ormanı’na giderek, 150 metrelik yokuştan aşağı kızak, naylon leğen ve diğer plastik malzemelerle kayıp eğlenilyor. 

İzmit Kent Ormanı'nda Kayak
Yaz aylarında mesire alanı olarak kullanılan Kent Ormanı, etkili kar yağışının ardından okulların da tatil olmasıyla adete kayak merkezine dönüşüyor. Çocuk ve gençlerin yanı sıra büyükler de kızak, naylonlar, kova ve tepsilerle kayarak doyasıya eğleniyor. Kartepe’ye gitmenin maliyetli olduğunu belirterek Kent Ormanı’nı tercih ettiğini söyleyen Kocaeli Üniversitesi Lojistik Bölümü öğrencisi Melike Boztaş, "Kent Ormanı kaldığım yurda çok yakın. Kartepe’ye çıkmamız çok maliyetli olacağı için burada ellerimizde naylon poşetlerle kayarak eğleniyoruz." dedi.
 
Çocuğuyla birlikte geldiğini söyleyen ve kendisinin de çok eğlendiğini belirten Ali Arslan, "Çocuğuma kayak yaptırmak için geldim. Fakat ben de çocuğumla birlikte kayak yaparak doyasıya eğlendim. Sadece çocuklar için eğlence olmuyor buraya gelen bütün yetişkinler de çocukluğuna dönüyor" dedi. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER