İzmirli Vekilin Eşi de Tesettüre Girdi!

Hacca giden AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ve eşi Sevilay Sait’in fiziksel görünümü değişti. Rıfat Sait bir süre sakal bırakırken, eşi tesettüre girdi. Şık giyimiyle dikkat çeken Sevilay Sait, "Örtünmeye niyetim yoktu, zamana bırakmıştım, ancak hacdan döndükten sonra tesettürü benimsedim" dedi.

İzmirli Vekilin Eşi de Tesettüre Girdi!
AK Parti İzmir Milletvekili 48 yaşındaki Rıfat Sait hacdan sakallı dönerken, 39 yaşındaki eşi Sevilay Sait de tesettüre girdi. İşletme eğitimi alan ve İzmir’de Balkan Günlüğü Gazetesi’nin sahibi olan Sevilay Sait, üç çocuk annesi. Şık ve modern giyimi ile dikkat çeken Sevilay Sait, tesettüre girmesini şöyle anlattı:
 
"Kutsal topraklarda hissedilen duygular anlatılmaz, yaşanır. Çoğu insan yaşlanınca hacca gitmeyi bekler, bence gençken gidilmeli. İnsanın hayatını ve ilişkilerini düzenlemesi için çok önemli. İnsanın ruhuna çok iyi geliyor. Örtünmeye niyetim yoktu, zamana bırakmıştım, ancak hacdan döndükten sonra tesettürü benimsedim. Zaten içinde bulunduğum ortam da kapalı. Bu duruma uzak değilim. İçime sindirdiğim zaman kapandım. Çok huzurluyum."
 
’İZMİR’ İMAJI İÇİN SAKALINI KESTİ
 
AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, eşinin örtünmesinden memnun olduğunu belirterek, "Kendisi karar verdi, saygı duyuyorum. Ben memnunum, yakıştı, dinen de emirdir. Birçok kişiye de vesile oldu. Onu gürüp tesettüre girmeye karar verenler var" dedi. Hacdan sakallı dönen Rıfat Sait, bir süre sonra sakalını kesti. Sait, "İzmir halkında yanlış imaj bırakmak istemedim. ’Milletvekili olmak için sakal bıraktı’ densin de istemedim. Yanlış anlaşılır diye düşündüğüm için kestim. Sakal sünnettir, farz olsaydı kesmezdim. Gerekirse yeniden bırakırım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER