İzmir'de Torba Yasa Eylemi

İzmir’de, TMMOB Yasası’nda da değişiklikler içeren yeni bir torba yasa tasarısı hazırlığı yapıldığı gerekçesiyle Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyeleri eylem yaptı.

İzmir'de Torba Yasa Eylemi
 
Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık yüz kişilik TMMOB İzmir Şubesi üyesi, hükümetin içinde imar, iskan, yapı denetim ve TMMOB Kanunu’nun bulunduğu yeni torba yasa ile ilgili yapılması düşünülen değişiklileri protesto etti.
 
Basın açıklamasını okuyan TMMOB İzmir Şube Sekreteri Melih Yalçın, "Bugün Torba yasa içerisinde gündeme getirilen düzenleme TMMOB’nin örgütlülüğünü dağıtarak, parçalanmış bir yapıyla ülkemizin mühendis ve mimarlarının toplumdan yana gür sesini kesmek istemektedir. Hazırlanan tasarı ile, halka ait özel mülkiyet varlıklarına el koymak istemektedir. Ancak binmelidir ki, mühendis, mimar, şehir plancıları ve meslek örgütleri ülke ve kamu yararına mücadelesini sürdürecektir. Odalarımız ve birliğimiz kuruluşundan bu yana oluşturduğu demokratik mevzileri koruyacaktır. Toplumsal muhalefet güçleriyle birlikte eşit, özgür, demokratik, halkın refah kardeşlik içinde yaşadığı yeni Türkiye mücadelesini sürdürecektir" dedi. 
 
Basın açıklamasının ardından grup üyeleri dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER