banner51

İzmir Polisine İhbar Yağdı

İstanbul ve Ankara’da 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan Atalay Filiz’in izinin, İzmir’de ortaya çıkmasının ardından polisin araştırmaları bu bölgeye kaydırıldı. Onlarca vatandaştan gelen bilgileri tek tek değerlendiren polis, en yoğun ihbarın geldiği Çeşme’de de, araştırmalarını sürdürdü.

İzmir Polisine İhbar Yağdı
Tuzla’da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı, 2013 yılında da, Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı Ankara’da öldürdüğü öne sürülen Atalay Filiz’in, İzmir’e kaçtığı saptandı. Geçen Pazar İzmir’e gelen Filiz’in, 4 saat kafeteryada kaldığı, ardından adı açıklanmayan bir üniversite öğrencisinin evinde Pazar ve pazartesi geceleri kaldığı ortaya çıktı. Görüntülerin televizyonlarda yayınlanmasından sonra olayı fark eden kafeterya sahibi ile üniversite öğrencisinin verdiği bilgiler doğrultusunda polisin araştırmalarına da yön verildi. İzmir’de vatandaşlardan gelen onlarca ihbar polislerce tek tek değerlendirildi.
 
Bugün sabah saatlerinde Çeşme’de ihbarların yoğun bir şekilde gelmesiyle araştırma buraya kaydırıldı. Tük kaçış noktalarında önlem alan polis ve jandarma ekipleri, gün boyu denetim yaptı.
 
5 GÜNDÜR GEMİ GİTMEMİŞ
 
Polisin bağlantı kurduğu Sakız Adası’ndaki Yunan yetkililer de, son 5 gündür hiçbir teknenin adaya gelmediği bilgisini verdi. Ancak polis ve jandarma, Atalay Filiz’in yasadışı yollardan Yunan adalarına geçme ihtimaline karşı önlemlerini kıyı boyunca arttırdı. Sahil Güvenlik ekiplerinin de aynı şekilde denizdeki devriyelerini sıklaştırdığı öğrenildi.
 
SIR İKİ GÜN ARAŞTIRILIYOR
 
İzmir Buca’da üniversite öğrencisinin geçen Salı evden ayrıldığını söylediği Atalay Filiz’in, Salı ve Çarşamba günleri nerede olduğu, ne yaptığının belirlenmesiyle yakalanmasının da an melesi olduğu polis yetkililerince ifade edildi. Bu sırrı aydınlatmak içinde, üniversite öğrencisinin evinin bulunduğu alandan itibaren tüm noktalardaki güvenlik kameraları görüntülerine el konuldu, incelemeye alındı. Hem bu görüntülerin hem de mobese kayıtlarındaki izin sürülmesiyle de Atalay Filiz’in kent içinde mi olduğu, kenti terk ettiyse hangi yönden gittiğinin belirlenmesi çalışmalarının sürdüğü aktarıldı. Bu arada Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER