'İyi Bir Eş ve Baba Olmaya Çalıştım'

Sivas’ta 16 Ocak 2014 günü, göğüs kanseri tedavisi gören eşi 47 yaşındaki Ayşe Topçu’yu evde bıçaklayarak öldüren Kemalettin Topçu’nun yargılanmasına devam edildi. Savunmasında pişman ve üzgün olduğunu söyleyen Kemalettin Topçu, "iyi bir eş ve baba olmaya çalıştım" dedi.

'İyi Bir Eş ve Baba Olmaya Çalıştım'
Akdeğirmen Mahallesi’nde oturan 3 çocuk annesi göğüs kanseri Ayşe Topçu 16 Ocak 2014 günü evinde i Kemalettin Topçu tarafından 9 yerinden ekmek bıçağıyla bıçaklanarak öldürüldü. Cinayet davasına Sivas 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Kemalettin Topçu ile maktul Ayşe Topçu’nun ağabeyleri Feramis Boztepe, Bekir Boztepe, kızkardeşi Hatice Duru’nun yanı sıra, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri katıldı.
 
’TAHAMMÜL SINIRLARINI ZORLAYAN EVLİLİK’
 
Son sözleri sorulan sanık Kemalettin Topçu pişman ve üzgün olduğunu belirterek şöyle dedi:
 
"26 senelik evliyidik. Eşimle tahammül sınırlarını zorlayan bir evlilik yaşıyorduk. Ama olmadı. Ben her zaman iyi bir eş ve iyi bir baba olmaya çalıştım. Allah son zamana kadar bana sabır veriyordu. Olay için üzgünüm, şuurumu kaybetmiştim."
 
Sanığın ifadesinin ardından mahkeme heyeti, duruşmayı 17 Aralık 2014 tarihine erteledi.
 
ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA
 
Duruşma öncesi Ayşe Topçu’nun yakınları ile ’Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ üyeleri adliye önünde bir açıklama yaptı. Platform adına konuşan Fikriye Yılmaz, davayı Ayşe Topçu’nun ailesiyle takip ettiklerini söyledi. Fikriye Yılmaz, "Sanıkı hak ettiği cezayı alana kadar ve adalet yerini bulana kadar adliye kapısı önünde mücadelemiz devam edecek. Kadın cinayeti işleyenler en ağır cezayı alsın" diye konuştu.
 
Ayşe Topçu’nun ağabeyleri de, kızkardeşlerinin katilinin en ağır cezayı almasını istediklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER