banner51

İtfaiye Personeline İlk Yardım Eğitimi

Zonguldak’ta, belediyede görevli itfaiye personeline uygulamalı ilk yardım eğitimi veriliyor.

İtfaiye Personeline İlk Yardım Eğitimi
İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi’ndce Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ndeki 50 itfaiye erini kapsayan 2 günlük eğitim bugün başladı. Eğitmen Derya Kayınova, gruplar halinde eğitime katılan itfaiye erlerine, temel yaşam desteği, kanama, kurtarma, taşıma ve bandaj uygulaması konularında uygulamalı eğitim verdi.
 
İtfaiye Müdürü İsmail Sarıaydın, itfaiye erlerinin yangın, trafik kazası gibi olaylarda yaralıya anında müdahale edebilmesi için ilk yardımın önemli olduğunu söyledi. Sarıaydın, "İtfaiye personelimizin bilinç ve eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla bu tür uygulamalı eğitimlerimizi periyodik aralıklarla yapıyoruz" dedi.
 
İl Sağlık Müdürü Bilal Cin ise, "Sağlık ekiplerimiz olay yerine ulaşıncaya kadar itfaiye ekiplerinin kazazedelere ilk müdahalesi yaşamsal öneme sahip olduğundan, acil sağlık eğitimi almaları ve bilgilerini güncellemeleri hayati önem taşımaktadır. İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda bu tür eğitimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER