İtfaiye Erlerine Yüzme Eğitimi

Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerine yüzme ve can kurtarma eğitimi veriliyor.

İtfaiye Erlerine Yüzme Eğitimi
 
Yaz aylarında meydana gelen boğulma olaylarının önüne geçmek amacıyla çalışma başlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı 15 kişiden oluşan ’Can Kurtaran’ ekibi kuruldu. Gaziantep Üniversitesi tarafından çalışmaya destek vermek amacıyla 15 kişiden oluşan itfaiye ekibine yüzme eğitimi veriyor. Üniversite Yüzme Eğitim Sorumlusu Mustafa Adem Demirezer tarafından verilen eğitimlerin sonunda itfaiyecilere cankurtaran belgesi verilecek. Demirezer, özellikle yaz aylarında kentte meydana gelen boğulma olaylarının da en az seviyeye düşürülebileceğini belirtti.
 
Projenin belediye ve üniversite işbirliği ile hayata geçirildiğini ifade eden Demirezer, “İtfaiyecilere 2 grup halinde teorik olarak eğitim veriyoruz. Bu eğitim itfaiyecilerimizin boğulma vakalarına karşı aldığı önemli bir eğitimdir. Türkiye’de bir ilk olan bu proje sayesinde kentte meydana gelen boğulma olayları da en az seviyeye indirilecektir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER