İşten Çıkarılan İşçiler Belediye Önünde Eylem Yaptı

Samsun’un Atakum İlçe Belediyesi’nde, taşeron işçi olarak görev yapan, ancak görev süreleri dolduktan sonra işlerine son verilen 40 işçiden 25’i belediye önünde eylemi yaptı.

İşten Çıkarılan İşçiler Belediye Önünde Eylem Yaptı
Samsun Atakum İlçe Belediyesi’nde 1 Ocak tarihinde sözleşmeli olarak işe alınan ancak geçen 1 Eylül’de de sözleşmeleri dolduğu için işten çıkarılan 40 işçinin 25’i bugün belediye binasına gitti. Başkanlık makamına çıkan ve burada görevlilerle konuşan işçiler, ardından belediye binası önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklamayı okuyan Fatma Ayyıldız, "Kurban Bayramı öncesi bu kadar işçinin işten çıkarılması hangi vicdana sığar? İşçiler hiçbir siyasetin işçisi değil, devletin çalışanlarıdır. İlgili bakanlık bile kurumlarda çalışan taşeron işçileri kabullenip iyileştirme aşaması ve çabası içindedir. İşten çıkarılan işçiler olarak işe iademiz yapılana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
 
Basın açıklamasından sonra belediye binasının önünde oturma eylemi yapan işçiler, ’Atakum Belediyesi’nin kurbanlık işçileri, kurbanlık koyun değiliz, işimiz onurumuz’ yazılı dövizlerle tepkilerini dile getirdi. Bir süre oturma eylemlerine devam eden işçiler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER