İşte Hainlerin Eşgali!

Kayseri’de bir polisin şehit olduğu hain saldırıyı düzenleyen teröristlerin kimlikleri açıklandı. Olaydan sonra gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda bombalı saldırıyı yapan teröristlerin 1986 Diyarbakır doğumlu Ramazan Yıldız ve 1987 Hakkari doğumlu Cengiz Özek olduğu bildirildi.

İşte Hainlerin Eşgali!

 

Sorgulanan şüpheliler ifadelerinde iki teröristin hedefinin Kayseri’deki devlet kurumları olduğu bilgisini de verdi. Pınarbaşı’daki saldırıyı terör örgütü PKK üstlendi. PKK’ya yakın internet sitelerindeki açıklamada, saldırının örgütün silahlı kanadına mensup teröristler tarafından yapıldığı bilgisi yer aldı. 
 
Kayseri Pınarbaşı’ndaki saldırının ardından başlatılan soruşturmada, Gaziantep’ten otomobili satın alanların Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden olduğu belirlendi. Suruç’ta oturan ve PKK ile bağlantılı olduğu şüphesiyle gözaltına alınan M.D. iddiaya göre, 25 Mayıs’ta bir telefon görüşmesi sonrası misafirlerinin geleceğini söyleyerek Suriye sınırına gitti. Burada sınırı geçen 2 teröristi karşıladı. M.D., yanlarında Kalaşnikof, tabanca ve patlayıcılar bulunan 2 teröristi ilçe merkezinin dışında bulunan A.Ç.’nin bağ evine götürdü. Bu sırada, intihar saldırısında kullanılmak üzere satın alınan otomobil, Gaziantep’ten Şanlıurfa’ya getirildi. Patlayıcıları otomobile yerleştiren 2 terörist, sabaha karşı MOBESE kameralarının olmadığı bölgeleri kullanarak Suruç’tan ayrıldı.
 
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, dün saldırıya uğrayan Emniyet Müdürlüğü binasını inceledi ve patlamada yaralananları ziyaret etti. Bakan Şahin saldırıyla ilgili şöyle konuştu: “İki teröriste yönelik polisimizin ve jandarmamızın çok profesyonelce ve kahramanca takibi sonucunda bir polis memurumuzu şehit vererek, olay sonuçlanmış oldu. Olayın, planlanma aşaması, ilgilileri, yardımcıları, işbirlikçileri üzerinde polisimizin entegre vaziyette yürüttüğü çalışmalar sonucunda, bütün şüphelileri tespit edildi. Önemli bir kısmı gözlem altında. Bağlantıları, sınır ötesi bağlantıları dahil aydınlatıldı. Tesellimiz, çok haince bir niyetle ve kararla uygulamaya konmuş olan bu eylemin jandarmamızın dikkati, polisimizin yakın takibi sonucunda hafif atlatılmış olmasıdır. Asıl hedefe ulaşılmış olsaydı, milletçe çok büyük zararı ve daha büyük bir acıyı yaşamış olacaktık. ” Bu arada İçişleri Bakanlığı teröristlerin bulunduğu aracın Pınarbaşı’na gelene kadar neden durdurulmadığına dair inceleme başlattı. 
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2012, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER