banner51

'İstanbul'un Yeni Projeleri Meclis'te'

Seçim turuna Esenler’de devam eden Topbaş, İstanbul’da yapılması planlanan 19 adet teleferik ve havaray projesi ile 100 bin araçlık otopark sisteminin planlara işlenmek üzere İBB meclisine geldiğini söyledi.

'İstanbul'un Yeni Projeleri Meclis'te'
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 30 Mart yerel seçimleri öncesinde düzenlediği seçim turlarına Esenler’le devam etti. Esenler caddelerinde seçim otobüsü ile tur atan Topbaş’a Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu da eşlik etti. Vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Topbaş Esenler Dörtyol Meydanı’nda davul zurna ile karşılandı.
 
"PROJELER PLANLARA İŞLENMEK ÜZERE MECLİSTE"
 
19 adet teleferik ve havaray projesinin planlara işlenmek üzere İBB Meclisi’ne geldiğini ifade eden Topbaş, "İmar komisyonunda olan İstanbul’da 19 adet teleferik ve havaray projesi ile 100 bin araçlık otopark sistemi planlara işlenmek üzere meclise geldi" dedi. Mecidiyeköy’den Altunizade’ye yapılması planlanan teleferikle ilgili olarak da bilgi veren Topbaş “Buradan Mecidiyeköy’e geçeceksiniz. Saatte 6 bin yolcu kapasiteli teleferik ile 15 dakikada boğazı geçerek, Altunizade ve Çamlıca’ya ulaşabileceksiniz" şeklinde konuştu.
 
"BİZE YAKIŞMAZ"
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2009 yerel seçimlerinde yoksul ailelere vermeyi vaad ettiği 600TL yardımı hatırlatarak şöyle konuştu: “Sayın Kılıçdaroğlu İzmir, Antalya, Eskişehir Belediyelerine fakir ailelere 600’er lira yardım edin dedi mi acaba" Kılıçdaroğlu’nun yuhalanması üzerine Topbaş, kalabalığın tepkisini ’Bize yakışmaz’ diyerek durdurdu. Konuşmasının ardından yoğun ilgi arasında Esenler Meydanı’nda bulunan AK Parti seçim bürosunun açılışını yapan Topbaş, bir süre içeride partililerle görüştükten sonra aracına binerek meydandan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER