İstanbul'un Göbeğinde Biber Gazlı Banka Soygunu

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsünün içerisinde yer alan banka şubesine giren silahlı ve maskeli 1 kişi veznedarı biber gazıyla etkisiz hale getirip 15 bin TL ile kayıplara karıştı.

İstanbul'un Göbeğinde Biber Gazlı Banka Soygunu

Olay, Hisarüstü Mahallesi Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü içerisinde bulunan bir banka şubesinde meydana geldi. İddiaya göre, yüzü maskeli elinde ise biber gazı bulunan bir şüpheli üniversite içinde bulunan bir bankaya girdi. Güvenlik görevlisi bulunmayan bankanın veznedarına yaklaşan şüpheli, görevliye biber gazi sıktı. Maskeli soyguncu daha sonra şubedeki 15 bin TL alarak kayıplara karıştı. Panikle polisi arayan veznedar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri banka şubesinde inceleme başlattı.

Olayı anlatan bir üniversite öğrencisi, “Bir kişi girmiş biber gazı ile birlikte. 15 bin TL para almış. Ben bu şekilde duydum. Üniversite yönetiminin ve güvenliğinde bir şeyler yapması gerekiyor. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Biz öğrenciler olarak bu konuda gerginiz. Özellikle final döneminde böyle şeyler olması bizleri sıkıntıya soktu” dedi.
 
Öte yandan, banka şubesinde inceleme çalışmalarını tamamlayan polis ekipleri, şüphelinin yakalanması için soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2014, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER