İstanbul'u Kana Bulayacaklardı

İstanbul’da polis merkezine saldırı hazırlığındaki yasa dışı sol örgüte yönelik düzenlenen operasyonda parça tesirli ve basınç etkili boma, eylem yapılması planlanan polis merkezinin krokisi, sahte kimlikler, polis ve askeri isimlerin yer aldığı liste ele geçirildi.

İstanbul'u Kana Bulayacaklardı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, eylem hazırlığındaki yasa dışı sol örgüte yönelik teknik ve fizik takip sonrasında operasyon için düğmeye bastı. Ekipler 19 Aralık, 26 Aralık 28 Aralık 30 Aralık ve 9 Ocak tarihlerinde belirlenen adreslere baskın gerçekleştirdi. Operasyonda 10 kişi gözaltına alınarak mahkemeye sevk edildi.

 
Emniyette yapılan açıklamaya göre operasyonda, 3 adet cam kavanoz içerisinde hazırlanmış parça ve basınç etkili fitil ateşlemeli el yapımı bomba, eylem yapılması düşünülen polis merkezinin krokisi, eylemlerde kullanılan çok sayıda kıyafet, bomba yapımında kullanılan çok sayıda katı ve sıvı madde, elektronik devreler, sahte kimlikler, üst düzey polis ve asker isimlerinin yer aldığı bir liste ele geçirildi. Zanlıların polis merkezine yönelik operasyon hazırlığı içerisinde olduğu belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER