İstanbul'da Yeni Rota: Deniz

Köprülerdeki yol çalışmaları, vatandaşların yol güzergahları ulaşım araçlarını değiştirmelerine yol açtı.

İstanbul'da Yeni Rota: Deniz

Hafta başında başlayan Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki yol çalışmaları, trafiğe özel araçlarıyla katılmak istemeyen bazı vatandaşların, yol güzergahları ve bir yerden bir yere gitmek için kullanacakları ulaşım araçlarını değiştirmelerine yol açtı.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde tek yönde geçen araç sayısında yaklaşık yüzde 40 azalma meydana geldi.

İstanbullular, köprülerdeki çalışma dolayısıyla kentte ağırlıklı olarak deniz yolunu tercih ederken, metrobüs, metro, tren ve deniz taksi kullanımı da arttı.

Karayolları yetkilileri, Haliç Köprüsü'nde Edirne yönüne gidişteki ilave köprünün, üzerinde çalışmaların sürmesi nedeniyle kapalı olduğunu hatırlatarak, alternatif yol güzergahlarını şöyle sıraladı: ''Ankara istikametinden gelip Ayvansaray'a gitmek isteyenler, E-5 Edirnekapı ayrımını kullanarak Edirnekapı alt geçitten Ankara istikametine bağlanıp Ayvansaray Kavşağı'ndan gidebilirler. Halıcıoğlu'ndan Edirne istikametine gitmek isteyen sürücüler, Okmeydanı-Fevzi Çakmak Caddesi güzergahını kullanarak Okmeydanı Kavşağı'ndan E-5 Edirne istikametine katılabilirler. Ankara istikametinden gelip Alibeyköy-Eyüp istikametine gidecekler ise İmrahor Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi-Silahtarağa Caddesi-Ayvansaray güzergahını takip edebilirler. Ankara istikametinden gelip Eminönü istikametine gitmek isteyenler, Hasköy Caddesi-Aynalı Kavak Caddesi-Donanma Caddesi-Atatürk (Unkapanı) Köprüsü'nü kullanarak Eminönü'ne ulaşabilirler. Ankara istikametinden gelip Eyüp Sultan istikametine gidecekler ise D-100 Bağlantı Yolu'ndan E-5 Edirnekapı ayrımını kullanarak Rami Caddesi'ni ve Eyüp Sultan Bulvarı'nı takip edebilirler.''

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2012, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER