banner9

İstanbul'da FETÖ Operasyonu

Darbe girişiminin ardından FETÖ'ye yönelik iş dünyasındaki operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. İstanbul polisi sabah saatlerinde çok sayıda adrese baskın yaptı.

Darbe girişimi ile ilgili sürdürülen soruşturmadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında FETÖ/PDY yapılanmasına maddi destek sağladıkları iddiasıyla 44 şirkete operasyon düzenlendi. Şafak vakti eş zamanlı düzenlenen operasyonda, bir holdingin de bulunduğu başta Üsküdar ve Ümraniye’deki adreslerde arama çalışmaları başlatıldı. Operasyon kapsamında, söz konusu şirketlerin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 120 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'ye maddi destek sağladıkları ileri sürülen 44 şirkete yönelik operasyon gerçekleştirdi.
 
Bir polis ekibi operasyon kapsamında Beykoz’da bulunan lüks bir sitedeki adrese baskın düzenledi. Operasyon yapılan bir diğer adres AKFA Holding’in Ümraniye’deki binasında da aramalar sürüyor.
 
Operasyona birçok şube de destek verirken, operasyonun devam ettiği ve çok sayıda gözaltının olduğu öğrenildi.
 
20 yıla yakın bir süreden beri faaliyet gösteren Akfa Holding bünyesinde, Delta Mühendislik, Kabataş Mimarlık, Gemtaş, Akfa Taahhüt gibi şirketler bulunuyor. Akfa, teknoloji, inşaat ve hizmet sektöründe faaliyet göseteriyor. 
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER