banner51

İstanbul'da Apartlara Şok!

Beyoğlu’nda, Galata ve Karaköy çevresinde faaliyet gösteren yaklaşık 20 otel, ruhsatsız oldukları gerekçesiyle Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve polis ekipleri tarafından mühürlenerek kapatıldı.

İstanbul'da Apartlara Şok!
Özellikle turistler tarafından tercih edilen Beyoğlu, Galata ve Karaköy çevresindeki ruhsatsız 20’ye yakın apart ve butik otel bir haftalık süreçte kapatıldı. Otellerin keyfi olarak kapatıldığı iddilarına karşın Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri sadece ruhsatsız otellerle ilgili işlem yapıldığını söyledi. Önceki gün yapılan incelemeler sonrası bir grup otelin daha sakin ve olaysız şekilde kapatıldığı bilgisini veren yetkililer, “Söz konusu otellere gerekli uyarılar belirli dönemlerde yapıldı. Şartları sağlamazlarsa kapatmak zorunda kalacağımızı bildirdik. Ancak ruhsat konusunda gerekli işlemleri yapmadılar. Bunun neticesinde de yasalar çerçevesinde yaklaşık 20 oteli kapatmak zorunda kaldık” dedi. Y
 
OLAYDAN HERKES ETKİLENDİ
 
Bölgede faaliyet gösteren esnaf ise yaşanan durumdan rahatsız. Zabıta ve polis ekiplerinin yaptığı operasyon sırasında otellerin dolu olduğunu iddia eden esnaf, otelde kalan turistlerin uzun bir süre ne olduğuna anlam veremeden operasyonu izlediğini ifade etti. Kapatılan oteller arasında yaklaşık 3 yıldır hizmet verenlerin de olduğunu ifade eden bir kafe işletmecisi, “Bu oteller büyük yatırımlar yapılarak açıldı. Apart oteller sayesinde bölgede yoğunluk bir hayli artmıştı. Gelen turistler sadece otel için para harcamıyordu. Bizim işlerimiz de yaşanan doluluktan olumlu etkileniyordu. Yoğunluk yaşandıkça cirolarımız artmıştı. Olay bizi olumsuz etkileyecek” dedi. Kapatılan oteller arasında yer alan Georges Otel Galata yetkilileri de konunun çözümünün yakın olduğunu ifade etti.
 
CHP: FIRSATÇILAR DEVREDE
 
CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gürsel Tekin ise, Başbakan Erdoğan’ın öğrenci evleri üzerinden başlattığı tartışmayı fırsata dönüştürmek isteyen bazı kamu görevlilerin ortaya çıktığını söyledi. Tekin, “Baskınlar hangi amaca hizmet ediyor? İstanbul’un rant haritasının en özel yerinde bulunan işletmelere baskınlar mülklerin el değiştirmesinin bir aracı olarak mı kullanılmak isteniyor. Gezi Olayları sırasında işletme sahiplerinin üstlendikleri rol nedeniyle, intikam mı alınmak isteniyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER