'İstanbul'a Galibiyet İçin Gidiyoruz'

Bursaspor teknik direktörü Christoph Daum, deplasmanda oynayacakları Galatasaray maçına değinirken, "İstanbul’a galibiyet için gidiyoruz” dedi.

'İstanbul'a Galibiyet İçin Gidiyoruz'
"HAK ETTİĞİMİZ PUANI ALMADIK”
 
Eskişehirspor maçını değerlendirerek sözlerine başlayan Daum, şöyle konuştu:
 
"Baktığınız zaman kırmızı karttan sonra mücadele eden arkadaşlarımız 10 kişiyle taktiksel olarak iyi maç çıkardılar. Maalesef kesinlikle hakettiğimiz puanı alamadık. Nedenleri de belli. Bunlar futbolda varolan olaylar. Bu hayal kırıklığından daha kuvvetli çıkmak önemli. Futbol hatalar oyunu. Saha içerisinde olan herkes bu hataları yapabilir. Bakıldığında sezon içinde böyle bir müsabakada bizim için avantaj durumuna geçen bir olay da olabilir. Müsabakalarda zaman zaman nüanslar oluyor, şans faktörü olunca bu da bize yansıyabilir. Eskişehirspor müsabakasında iki durumdan rahatsız olduk. Medya bu konuda yeterine yorumunu yapmıştır. Bu yorumlara da katılıyorum."
 
"ZOR VE ÖNEMLİ DEPLASMAN BİZİ BEKLİYOR"
 
"Bizi zor ve önemli deplasman bekliyor” diyerek sözlerini sürdüren Daum, şöylesdoevam etti:
 
"Puan alma adına ve ligde belirli bir konuma gelme adına önemli. Galatasaray müsabakası bu önemi taşıyor. Galatasaray’ı analiz ettik. Analizi yaptığımızda ortaya şu çıkıyor, Galatasaray farklı sistemlerde farklı oyuncularla oynamış. Biz de futbolcularımızı buna göre hazırlayacağız. Kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak istiyoruz. Galatasaray’da bireysel yetenekli futbolcular var. Biz takım oyununu iyi oynuyoruz. Bunu çok iyi derecede sahaya yansıtan bir takımız. Bizde de bireysel yetenekli ve klas oyuncularımız var."
 
"KADRODA ÇOK FAZLA DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK"
 
Takımın son durumu hakkında bilgi veren Daum, bu konuda şunları söyledi:
 
"Kupa maçları olduğu için fiziksel olarak idmanlarda yüklenme olmayacaktır. Kadro içindeki denge tam olarak yerine gelmedi. Rotasyon düşünüldüğünde futbolcuların belirli bir seviyeye gelmesi gerekiyor. Galatasaray maçında kadroda çok fazla değişkenlik bekleyemeyiz. Umarım Kazım kadroya dönecektir. Onun haricinde çok fazla değişiklik olmayacak. Şu anda oynayan futbolcular gerçekten birbirlerini tamamlayan futbolcularımız. Galatasaray maçına baktığımızda ofansif gücümüzü kullanacağımız kesin. Biz İstanbul’a galibiyet için gidiyoruz. 1 puan almaya gitmiyoruz. Böyle müsabakalarda inanılmaz bir baskı hakemlerin üzerinde olabiliyor. Her hakem müsabakaya çıktığında gerçekten iyi bir müsabaka çıkarıp iyi derecede maçı bitirmek istiyordur. Galatasaray maçına umutlu bakıyoruz ve bekliyoruz. O maçta nerede olduğumuzu göreceğiz. Yukarıya çıkmak istiyoruz. Zor müsabaka ama kesinlikle puanları almak istediğimizi belirteyim."
 
“İSTANBUL TAKIMLARINA KARŞI NELER YAPABİLECEKLERİNİ GÖSTERECEKLER”
 
Futbolcularına güvendiğini söyleyen Daum, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
"Biz her zaman limitimizi zorlayıp onun üzerine çıkmalıyız. Bunu yaptığımız zaman sahada kesinlikle görünecektir. Ben futbolcularıma tamamen güveniyorum. Bunu yapabileceklerine kesinlikle inanıyorum. Biz Galatasaray maçına ümitli gidiyoruz. Bursaspor formasını taşıyan futbolcu sorumluluk altına girer ve İstanbul takımlarına karşı neler yapacağını sahada gösterecektir. Çok iyi çalışıyorlar. Bunu da puanları aldıktan sonra göreceğiz. Galatasaray bizi rakip olarak umursamayabilir. Bizi pek fazla umursamadığı zaman avantajlar ortaya çıkabilir. Orada başarılı olacağımızdan ümitliyiz."
 
"AKLIMA BİR ŞEY GELECEK"
 
Son olarak, "Ferhat’ın yokluğunda Volkan ya da Sercan görev alabilir mi?” şeklindeki soruya Daum, "Doğru bir tespit. Olabilir tabii. Ama Oğuzhan bizimle idmanlara daha fazla katıldığı için birkaç adım önde. Ozan Tufan alternatifimiz var. Joker bir futbolcu. Benim orada bir şey aklıma gelecektir. Emin olun" cevabını vedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER