İstanbul Üniversitesi Karıştı

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında sabah 09.00 sıralarında sürtüşme meydana geldi. Üniversite görevlileri durumu polis ekiplerine bildirdi. Okul önüne çevik kuvvet ekipleri ve TOMA geldi.

İstanbul Üniversitesi Karıştı
SİYAH MASKE VE ŞAPKA TAKAN 3 ÖĞRENCİ GÖZALTINDA
 
Polis ekipleri okula girerek 3 öğrenciyi gözaltına aldı. Üzerlerinde siyah maske ve siyah şapka ve sopalar bulanan 3 öğrencinin olaylar sırasında bu maske ve şapkaları taktıkları belirlendi. Gözaltına alınan öğrenciler, sivil bir polis minibüsüyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.
 
"MÜSLÜMANLAR TEKTİR, KÜFÜRDE TEK"
 
Şüpheliler polis minibüsünden indirildikleri sırada "Bizler müslüman öğrencileriz", "Yaşasın müslüman öğrenciler", "Müslümanlar tektir, küfür de tek" şeklinde bağırdılar. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler polis aracı ile ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.
 
SİYAH MASKE VE SOPAYLA SALDIRMIŞLARDI
 
Fakültede cuma ve pazartesi günü olaylar çıkmıştı. Cuma günü çıkan olaylarda siyah maske takan sopalı kişiler kurulan standlara saldırmıştı. Olaylar sonrasında açıklama yapan öğrenciler, IŞİD ile ilgili afiş astıkları için tartıştıkları bir grubun kendilerine saldırdığı öne sürmüştü.
 
Pazartesi günü de IŞİD’i protesto eden bir grup öğrenciyle başka bir grup öğrenci arasında olay çıktmıştı. Çıkan olaylar öğrenciler tarafından görüntülenmişti.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER