İstanbul Karanlığa Gömüldü

İstanbul’da, sistem arızası nedeniyle Gaziosmanpaşa’nın bir bölümü ile Beyoğlu, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şişli, Gayrettepe, Sarıyer ve Kağıthane’de elektrik kesintisi yaşandı.

İstanbul Karanlığa Gömüldü
 
Elektrik kesintisi nedeniyle Beyoğlu Tarlabaşı’ndaki apartman ve işyerleri karanlığa büründü. Tarlabaşı’ndaki bir markette işyeri sahibinin "lüks" denilen aydınlatma cihazıyla karanlığa karşı çözüm ürettiği görüldü. Yine Beyoğlu Irmak Caddesi’ndeki trafik ışıklarının yanmaması nedeniyle kısa sürede caddede araç yoğunluğu yaşandı.
 
Yaklaşık 45 dakika süren kesinti sonrası bölgelere kademeli olarak elektrik verilmeye başlandı.
 
BEDAŞ’TAN AÇIKLAMA...
 
Bu arada, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada, "TEİAŞ’tan gelen bilgiye göre sistem arızası nedeni ile Gaziosmanpaşa’nın bir bölümü, Beyoğlu, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şişli, Gayrettepe, Sarıyer, Kağıthane ilçelerine elektrik verilememektedir. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak tüm kaynaklar seferber edilerek çeşitli bölgelerden aktarılmak sureti ile belirtilen bölgelere elektrik verilmeye başlanmıştır" denildi.
 
"KESİNTİDEN ETKİLENEN BÖLGE KALMAMIŞTIR"
 
BEDAŞ arızanın tamamen giderilmesinden sonra yeni bir açıklama daha yaptı. Açıklamada, "TEİAŞ’tan gelen bilgiye göre sistem arızası nedeni ile Gaziosmanpaşa’nın bir bölümü, Beyoğlu, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şişli, Gayrettepe, Sarıyer, Kağıthane ilçelerini etkileyen elektrik kesintisi yaşanmıştı. An itibari ile TEİAŞ sistem arızası kaynaklı kesintiden etkilenen bölge kalmamıştır. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak belirtilen bölgelere elektrik verilmiştir" denildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER