banner9

İstanbul Esnafı Terörü Kınadı

Esnaf sanatkârlardan teröre ortak tepki. Sultanahmet’te patlamanın olduğu yerde İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı odaların esnaf temsilcileri, alana kırmızı karanfil bıraktılar ve yapılan terör saldırılarını kınadıklarını açıkladılar.

İstanbul Esnafı Terörü Kınadı
İstanbul esnafı terör saldırılarını kınamak için Sultanahmet’te kırmızı karanfilleriyle bir araya geldi. Sultanahmet’te patlamanın olduğu alana çelenk bırakan esnaf temsilcileri 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular.
 
ESNAF DİKİLİTAŞ’A ÇELENK BIRAKTI
 
İstanbul’da faaliyet gösteren 202 bin esnafın adına burada olduklarını belirten İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, şunları söyledi:
 
”Terör askerimizi, polisimizi, beşiğinde uyuyan beş aylık bebeğimizi, yaşlımızı gencimizi, evimize gelen misafirlerimizi hedef alıyor. Ahi Evran geleneğinden gelen biz esnaf ve sanatkârlarımız ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden tüm terör olaylarını şiddetle kınıyoruz. Teşkilat başkanlarımız ile bombanın patladığı yere kırmızı karanfillerimiz ile geldik. Ülkemizin misafirleri olan turistlerimizi acı ile andık. Sembolik olarak bıraktığımız her bir karanfil İstanbul ve genelinde hizmet veren esnaf ve sanatkarımız adına olacaktır. Bu alçakça saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara taziyelerimi sunarken, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır diliyorum. Esnaf camiası olarak terörü en şiddetli duygularımızla lanetliyoruz. Bütün dünyanın teröre ortak tavır almaları gerekir. Bugün burada bomba patladı. Yarın dünyanın başka bir yerinde olabilir."
 
Turistlerin, Türkiye’ye gelmekten çekinmemesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için devletin her türlü güvenlik önlemini alacağını dile getirdi. Daha sonra alanda toplanan oda başkanları, patlamanın olduğu Dikilitaş çevresine bir çelenk ve birer karanfil bıraktılar.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER