banner51

İspark Görevlisinin Cenazesinde İsyan

Beyoğlu Odakule’de görev yaptığı İSPARK’ta görevi başında öldürülen 3 kız çocuğu babası 45 yaşındaki Necmettin Yanık bugün son yolculuğuna uğurlandı.

İspark Görevlisinin Cenazesinde İsyan
Yanık ailesinin Kasımpaşa Kulaksız’daki evinde yas vardı. Evin önünde taziyeleri kabul eden Necmettin Yanık’ın ağabeyi Muzaffer Yanık, ceza yasalarından şikayet ederek, "Bu memleket bu kanunlarla beraber yürümez. İnsan ömrü bu kadar ucuz olmamalı" dedi. Cezaların yetersiz olduğunu söyleyen acılı ağabey, "Polis teslim ediyor bunları, bir tarafta içeriden anında dışarı bırakıyorlar. Kendi çocuklara olsa bırakırlar mı ?Lütfen başımızdakiler bunların hesaplarını güzel yapsın" diye konuştu.
 
CENAZE KASIMPAŞA’DA
 
Necmettin Yanık’ın cenazesi gece boyu evinde kaldı. Sabah cenaze dualarla evden çıkarıldı. Evin önünde helallik alındı. Ardından cenaze namazının kılınması için Kasımpaşa Cami-i Kebir Büyük Camisi’ne götürüldü.
 
DAR AĞACINDA SALLANDIRACAKSIN
 
Rize Güneysulu Yanık ailesini bu acılı günlerinde yalnız bırakmayan Sanatçı İsmail Türüt de camideydi. Aileye taziyede bulunun Türüt, "İki ağabeyi de çok eski dostumdur. Kendisini de bir iki defa da gördüm" dedi. Olayın akıl almaz olduğunu söyleyen Türüt, "Bu tip adamların idam olması lazım. Veyahutta müebbet olması lazım. Ne demek yani 10 lira için suçsuz adamı çekip vuracaksın. Kolay mı bu iş? Ne günahı var bu çocuğun ? Devletin belirlemiş olduğu bir ücreti istiyor. Sen ona mermi atıyorsun. Bunun karşılığı idam olmalıdır. 10 sene, 5 sene ne münasebet? Böyle adamları dar ağacında sallandıracaksın" diye konuştu.
 
MESLEKTAŞLARI OMUZLADI
 
Necmettin Yanık’ın yüzlerce mesai arkadaşı da cenaze için camideydi. Görev başında giydikleri kıyafetlerde camiye gelen İSPARK görevlileri de Yanık ailesine tek tek taziyede bulundu. Yanık için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Ardından da helallik alındı. Kızları ve eşi tabutu başında gözyaşı döktü. Necmettin Yanık’in cenazesi meslektaşlarının omuzlarında camiden çıkarılıp cenaze aracına konuldu. Yanık’ın cenazesi Kulaksız mezarlığında toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER