banner51

İslahiye'de Sökülen Ağaçlar Refüjlere Dikiliyor

Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde, ağaçlık alanda sık ekim nedeniyle gelişmediği belirlenen çam ağaçları, yerlerinden sökülerek bulvarlardaki refüjlere dikildi.

İslahiye'de Sökülen Ağaçlar Refüjlere Dikiliyor
 
İslahiye Belediyesi, ilçe girişinde bulunan mesire alanında bulunan çam ağaçlarının sık ekilmesi nedeniyle gelişmediğini belirledi. Belediye yetkilileri, ağaçların gelişimini sağlamak amacıyla alandaki sayının azaltılmasını kararlaştırdı. Bu karar sonrası belediye yetkililerinin Gaziantep’ten getirilen sökme makinasıyla 100 civarında çam ağacını yerinden söktü ve Hatay yolu üzerindeki 5 kilometrelik bulvardaki refüjlere dikti. Ağaçların kesilmeden yerinde çıkarılarak bulvara dikilmesi vatandaşların takdirini toplarken, belediye görevlileri dikilen çam ağaçlarına tankerlerle can suyu verdi.
 
AK Partili İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, zamanla çok sık dikim yapıldığı için büyümediği gibi gelişimi duran çam ağaçlarını kurtarmak amacıyla böyle bir çalışma içerisine girdiklerini belirterek, "Ağaçları zarar görmeden yerinden sökerek bulvara taşıdık. Böylece hem ağaçlarımız büyüyüp gelişecek, hem de ilçemiz daha yeşil bir görünüme kavuşacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER