İşkence Gören 6 Yaşındaki Çocuk Polise Sığındı

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde ağabeyi tarafından işkence gördüğünü söyleyen 6 yaşındaki Aliş adlı çocuk, ağlayarak polis karakoluna sığındı. Sadece adını bilen küçük çocuk, götürüldüğü hastanede tedaviye alınırken, ailesinin bulunması için çalışma başlatıldı.

Gece saat 02.00’ı gösterdiği sıralarda küçük bir çocuk ağlayarak Gaziosmanpaşa Polis Merkezi’ne geldi. O saatte uykuda olması gereken küçük çocuğu hemen karakola alan polisler, ağlayan ve adının Aliş olduğunu söyleyen küçük çocuk, işkence gördüğü için evden kaçtığını anlattı. Duydukları karşısında şoke olan polislerin kıyafetinin üst kısmını çıkarttığı Aliş’in sırtında, kollarında ve ayaklarında sigara söndürüldüğü, sırtında morluklar ve ısırık izleri olduğu anlaşıldı.

Hemen Ceyhan Devlet Hastanesi’ne götürülen küçük çocuğun vücudunda oluşan yaralar ve morluklar tedaviye alındı. Kendine yemek verilmediğini ve aç bırakıldığını da söyleyen Aliş’e hemen pasta ve meyve suyu yedirildi.

Tedavisinin ardından tekrar polis karakoluna götürülen küçük çocuk, soyadını ve evlerinin nerde olduğunu hatırlayamayıp sadece ’abim’ diye anlamsız şeyler söyledi. Polis, şok geçirdiği anlaşılan çocuğun ailesini bulmak için çalışma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2012, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER