banner9

İşitme Engelliler Basketbol Maçı İzledi

Adana’da çocuk ve yetişkinlerden oluşan 150 işitme engelli, işaret dili uzmanı yardımıyla Botaşspor ile Galatasaray arasında oynan kadın basketbol maçını izledi.

İşitme Engelliler Basketbol Maçı İzledi
Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Herşey Bir Gülücük İçin Derneği, işitme engelliler için ’Sessiz değil; Ses, sizsiniz’ adlı projeyi yaşama geçirdi. İşitme engellilerin sosyal ve sportif gelişimi için yürütülen proje çerçevesinde 150 çocuk ve genç, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bugün Menderes Spor Salonu’nda oynanan Botaşspor- Galatasaray takımlarının karşılaşmasına geldi. Botaşspor’un davetlisi olarak maça getirilen çeşitli okullardan işitme engelliler, işaret dili uzmanı Duygu Ünlü ve Sezen Kadıoğlu’nun yardımıyla maç heyecanı yaşadı.
 
"İLK KEZ İZLEDİLER"
 
Atılan basketlere sevinen işitme engelliler, maçın her anını coşkuyla izledi. Üzerlerinde ’Elleriniz konuşsun, herkes duysun’ yazılı tişörtler bulunan işitme engellilerin maç izleyerek çok mutlu olduğunu anlatan Seyhan İşitme Engelliler İlkokulu’nda görevli öğretmen Sezen Kadıoğlu, "Proje kapsamında işitme engellilerin de spora olan sevgisini arttırmak istedik. Onları bu maç çok motive etti. İşitme engellilerin de var olduğunu gösterdik. Onlar için bu çok farklı bir olay. İlk kez böyle bir maç izlediler" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER