banner9

İsim Gösterilmesini Tepki Gösterdi

UÇUŞ karşılaştırmaları yapan İngiltere kökenli ’Skyscanner’ adlı internet sitesi, veri tabanında yer alan dünya çapındaki on bin havalimanı içinde en komik, en kaba ve en tuhaf isimlere sahip olan havalimanlarını derleği listesinde, ’Batman Havalimanı’nın yazılış olarak, bir çizgi roman kahramanı Batman’i (Yarasa Adam) andırdığı için listenin ilk sırasına koyması Batman’da tepki ile karşılandı.

İsim Gösterilmesini Tepki Gösterdi
İngiltere’deki bir internet sitesinin dünya çapındaki on bin havalimanı içinde en komik, en kaba ve en tuhaf isimlere sahip olanları derlemesinde, ’Batman Havalimanı’ yazılış olarak, bir çizgi roman kahramanı olan Batman’i (Yarasa Adam) andırdığı için listede birinci sırasına yerleştirmesine Batman’lılar tepki gösterdi. Batman havalimanın modern olduğunu söyleyen Mehmet Çetiner, "Batman’ın adı hiçle komik değil, ancak dünya sıralamısa girmesi tanıtım açısından iyi buluyorum"dedi. Daha önce Batman çizfi filmine dava açma girişimi ile bilinen eski Belediye başkanı Hüseyin Kalkan ise, şöyle konuştu:
 
"Batman Havalimanı’nın ’Betmen’ olarak değerlendirmesi çok ilginç. Daha önce açmak istediğimiz dava çok ciddi bir girişimdi. Çizgi romanı Batman, Batman’dan daha eskilere dayandığı için davadan vazgeçtik. Çünkü, 1937 yılında Batman o isim hakkını almıştı. Batman şehri ise, 1955 yılında bu adı aldığı için davayı açma şansına sahip olamadık. Aksi durumda olsaydı biz davayı kazanmış ve Batman hasılattan büyük bir pay almış olacaktı. Batman’a tanıtım açısından büyük bir katkısı oldu. An itibarıyla (Betmen) denilince akla Batman geliyor. Batman’a bu kadar tanıtıma katkı sunması beni mutlu etti. Batman Havalimanı çok da komik bir şeye benzemiyor. Bence çok modern bir havalimanı ve faydalıdır."
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER