'IŞİD'ci Misin?' Cinayetinde Failler Meçhul

Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde bir grup tarafından evinin önünde ’IŞİD’ci misin?’ denildikten sonra öldürülen 65 yaşındaki Ahmet Albay’ın aynı olayda yaralanan oğlu 31 yaşındaki Veysi Albay ile birlikte bayram ziyaretine gelen akrabalarını uğurlarken saldırıya uğradıkları ortaya çıktı. Kentte gece boyu Kobani’ye IŞİD saldırılarını gerekçe göstererek eylem yapan gruplara yönelik olarak polisin şafak vakti düzenlediği operasyonda 30 kişi gözaltına alındı.

'IŞİD'ci Misin?' Cinayetinde Failler Meçhul
Dün gece merkez Yüreğir İlçesi’ndeki Çamlıbel Mahallesi’nde bir grup evinin önünde gördükleri sakallı Ahmet Albay’a, görgü tanıklarının ifadesine göre  ’Sen IŞİD’ci misin?’ diye çıkıştı. Bunun üzerine çıkan tartışmaya Albay’ın oğlu Veysi Albay da katılınca ortam bir anda gerildi. Yaklaşık 50 kişilik grup arasında bulunanlar, baba ile oğluna av tüfeğiyle ateş açıp, bıçakla saldırıp kaçtı. Bıçaklanan ve aynı zamanda vücuduna saçma isabet eden Ahmet Albay olay yerinde hayatını kaybederken, yaralanan oğlu Veysi Albay ise TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı.
 
Ölen Ahmet Albay’ın cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Ön otopside, göğsünde bir bıçak darbesi, vücudunun çeşitli yerlerinde de çok sayıda tüfek saçması izi belirlendi.
 
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken baba ile oğlunun Kurban Bayramı ziyaretine gelen akrabalarını uğurlamak için evinin önüne çıktığı, daha sonra yoldan geçen göstericilerin sözlü tacizi üzerine yaşanan tartışmanın ardından olayın yaşandığı ileri sürüldü. Baba ile oğlunun sakallı olduğu bu yüzden göstericilerin ’IŞİD’ci’ diye sataşmış olabileceği üzerinde duruluyor. Bölgede MOBESE ya da işyeri kamerası olmaması nedeniyle görgü tanıklarının ifadeleri ile failleri belirlemeye çalışan polis, çok sayıda kişinin ifadesine başvurdu. 
 
30 GÖZALTI
 
Adana’da dün gece özellikle Doğu ve Güneydoğu’dan göç edenlerin yaşadığı mahallelerde PKK sempatizanları, Kobani’yi gerekçe göstererek sokaklarda döküldü. Göstericiler yer yer lastik yakıp barikatlar kurup eylemlerini sürdürdü. Merkez Yüreğir ve Seyhan İlçeleri’nin 8 mahallesinde izinsiz gösteri düzenleyen gruplara, polis TOMA ve zırhlı araçlarla müdahale ederek biber gazı ve tazyikli su sıkıp dağıtmaya çalıştı. Yüreğir İlçesi’nin bazı mahallelerinde de protestocular, IŞİD sempatizanı olduğunu öne sürdükleri kişi ve işyerlerini hedef aldı. İşyeri sahiplerinin de eylemci gruplara karşılık verdiği belirtildi. Dağlıoğlu Mahallesi’nde ise protestocu grup, bir aracı ters çevirip ateşe verdi. Uzun süre alevler saran araç küle döndü.
 
Öte yandan Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri gece gösteri yapanlara yönelik şafak vakti operasyon yaptı. Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda Dağlıoğlu, Gülbahçesi, Barbaros, Yenibey, Hürriyet, Denizli, Gürselpaşa, Mithatpaşa, Şakirpaşa, Ova, Onur ve Uçak mahallelerinde yaklaşık 40 noktaya eş zamanlı baskın yapıldı. Koç boynuzu ile kapıları kırılan evler arandı. Operasyonda 3 tabanca, 15 av tüfeği ele geçirilirken 30 şüpheli de gözaltına alındı.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER