banner51

IŞİD Protestosu

Zonguldak’ta, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırıları bir grup kamu emekçisi tarafından protesto edildi. Grubun yanından geçerken, ’Yaşasın IŞİD’ diye bağıran bir genç polis tarafından uzaklaştırıldı.

IŞİD Protestosu
Madenci Anıtı’nda toplanan KESK, Eğitim-Sen ve TMMOB Zonguldak Şubesi üyesi yaklaşık 40 kişi, ’IŞİD barbarlığına ve emperyalist planlara karşı mücadeleyi büyütelim’, ’İnsanlığa ses veriyoruz, savaşı durduralım’, ’Kobani halkı yalnız değildir’ ve ’IŞİD denilen çete Kürt, Türkmen, Ezidi, Arap, Alevi binlerce insanı katlediyor, yaşam alanlarından koparıyor’ yazılı döviz taşıdı.
 
’YAŞASIN IŞİD’
 
Ercan K. isimli genç ise kalabalığın yanından geçerken ’Yaşasın IŞİD’ diye bağırarak gruba tepki gösterdi. Kalabalık, gence karşılık vermedi. Polis, genci eylemci grubun yanından uzaklaştırdı.
 
Grup adına konuşan Gülhan Çetin, "Kendi ilkel anlayışı dışında kalan herkesi acımasızca katleden IŞİD, insanlığın ortak değerlerine, yaşam hakkına, kadının özgürleşmesine, çoğulcu yaşam hakkına, kendi geleceğini belirleme iradesine saldırmaktadır. Bir kez daha görülmüştür ki, IŞİD sadece dışsal tehdit değildir. Her geçen gün geriye dönülemez tahribatlar oluşturan, halkları birbirine düşmen eden AKP’nin savaş politikalarının, emekçilere, insanlığa ve halklarımıza hiçbir yararı yoktur" dedi.
 
Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER