IŞİD Mağdurlarına Yardım Elini Uzattı

IŞİD teröründen kaçıp Türkiye’ye sığınan Ezidi, Türkmen ve Kürtler için Halkevleri’nin ülke çapında başlattığı yardım kampanyasına, Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal da destek verdi.

IŞİD Mağdurlarına Yardım Elini Uzattı
Akşam saatlerinde Antalya Halkevi’nin Kapalı Yol Kışlahan Çarşısı’nda açtığı standa gelen Belediye Başkanı Ümit Uysal, beraberinde getirdiği 3 koli kuru bakliyat ve çocuk ihtiyaç malzemelerini görevlilere teslim etti. Teslim tutanağını imzalayan Başkan Uysal, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
Kuzey Irak’ta ve diğer bölgelerde katliama uğrayarak ülkemize sığınan, yoksul, yurdunu terk etmiş yardıma muhtaç insanlar için bir nebze de olsa Halkevleri’nin yürüttüğü bu çalışmaya katkı vermek istediklerini söyleyen Başkan Uysal, "İnsan her zaman insanca bir saygıyı hak eder. Şartlar ne olursa olsun insan muhakkak asgari temelde insanca yaşama şartlarına sahip olmalıdır. Hiç kimsenin yurdunu, yuvasını terk etmemesi lazım. Bugünün dünyasında bunların aşılabilmiş olması lazım. Ama maalesef yerini yurdunu terk eden aç sefil, her türlü yardıma muhtaç insanlar gün geçmiyor ki dünyanın herhangi bir yerinde ortaya çıkmasın. Bölgemizde de bu sıkıntılar çok yoğun yaşanıyor. Halkevimize bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER