İşhanı Yıkımında Çökme!

Amasya İl Özel İdaresi İşhanı’nın yıkımı sırasında 6 katlı bina çöktü. Beton yığınlarının altında kalan iki iş makinesi operatöründen biri kurtarıldı, diğerine ise ulaşılmaya çalışlıyor.

İşhanı Yıkımında Çökme!
Amasya’da bugün meydana gelen olayda, belediye tarafından yıkımı devam eden İl Özel İdaresi İşhanı aniden çöktü. Binanın kepçenin üzerine çökmesi nedeniyle operatör Osman Hamurkoparan (31) ile bir başka iş makinesinin operatörü Satılmış Karadoğan (29) beton yığınlarının altında kaldı. Bölgeye çok sayıda sağlık ekibi ve polis sevk edildi. Ekiplerin yaralı olarak ulaştığı Satılmış Karadoğan Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Bölge gelen AFAD ekipleri beton yığınlarının altında kalan Osman Hamurkoparan’a ulaşamadı. Evli ve iki çocuk babası kepçe operatörüne ulaşabilmek için ekiplerin çalışması sürüyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 
İşhanının yıkım töreni, geçen 16 Aralık tarihinde Vali İbrahim Halil Çomaktekin ve Belediye Başkanı Ak Partili Cafer Özdemir’in katılımı ile yapılmıştı. Yıkım çalışmaları bugün de devam ediyordu.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER