İşçilerinden Eylem

Uşak’ta, geçen 14 Ekim’de polisin yaptığı ’paralel yapı’ operasyonunda tutuklanan işadamlarının fabrikalarında çalışan işçiler eylem yaptı. ’Patron İşçi Elele’ adlı eylemde işçiler, tutuklamalara tepki gösterdi.

İşçilerinden Eylem
 
Çağlayan İşçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAĞDER) tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bugün saat 16.30’da düzenlenen eyleme; kadın ve erkek çok sayıda işçi katıldı. ’Patron İşçi Elele’ adlı eyleme; CHP Uşak İl Başkanı Ferit Celal Güray ile CHP Uşak Milletvekili Adayı Ali Erdoğan da destek verdi.
 
Grup adına basın açıklaması yapan ÇAĞDER Başkanı Şerif Özçelik, Uşak’ta yapılan ’Paralel Yapı’ operasyonunun bir algı operasyonu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
 
"Uşak’a istihdam sağlayan, Uşak’ın gelişmesine katkı sağlayan işadamları ve esnaflarımız gözaltındadır. Canlı bombalara ve eli kanlı teröristlere operasyon beklerken, Uşak adli ve emniyet makamları işadamlarına iftira ve kumpaslarla operasyon yapıyor. Milletin çocuklarını terör örgütlerinin eline düşüp canlı bomba olmasın diye varını yoğunu ortaya koyan, çocuklar okusun diye burs veren fedakar Anadolu insanına operasyon yapıyor. Aslında bu olayda şu anda tutuklu bulunan işverenlerimiz değil, zor şartlarda okumaya çalışan çocuklar ve evine ekmek götürmekten başka amacı olmayan Uşaklı hemşerilerimizdir. Yapılan operasyon işverenlerimizden ziyade yanlarında çalıştırmış oldukları işçilere ve okutmaya çalıştıkları çocuklara zarar verecektir. İşverenlerimizin mağduriyetlerinin biran önce giderilmesini istiyoruz".
 
Grup basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.
 
4 İŞADAMI TUTUKLANMIŞTI
 
Uşak’ta, polis ve jandarmanın ’Paralel Yapı’yla ilişiği olduğu öne sürülen 60 işyeri ve eve yaptığı operasyonlarda; bir dönem Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hazim Sesli, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Yıldırım, Sesli’nin kardeşi Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı işadamı Mehmet Sesli ve işadamı Barış Altınordu tutuklanmıştı. 19 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı,
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER