İsa Songür'ün Tek Hayali Biyonik Kol

Uşak’da iki kolu eksik doğan ve tek hayali biyonik kol olan 33 yaşındaki İsa Songür, AK Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı ziyaret edip destek istedi. Albüm satışından elde edeceği gelir ile yardımseverlerin desteğini bekleyen Songür’e, Başkan Cahan’dan deastek sözü geldi.

İsa Songür'ün Tek Hayali Biyonik Kol
Uşak Devlet Hastanesi’nde memur olarak görev yapan ve tutkunu olduğu müziğe de ara vermeden devam eden İsa Songür, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı makamında ziyaret etti. İhtiyacı olan biyonik kol konusunda Başkan Cahan’dan destek isteyen Songür, kendisi adına açılan banka hesaplarına hayırseverlerden destek beklediğini dile getirdi. Belediye Başkanı Cahan ise Songür’e maddi ve manevi destek sözü verdi.
 
Engelleri aşmak adına örnek bir çalışma sergileyen İsa Songür’ün her zaman yanında olacaklarını belirten Başkan Cahan, "Hayata engelli başlayan veya daha sonra engelli olan kardeşlerimizin hayat mücadelelerinin yanındayız. İsa Songür kardeşimiz de bu konuda örnek teşkil etmektedir. Songür, doğuştan engelli olmasına rağmen hayata küsmemiş ve verdiği mücadeleyle örnek olmuştur. Sesiyle güzel işler çıkaran arkadaşımız, devlet kadrolarına da atanarak azmin zaferini ortaya koymuştur. Şimdi de yeni bir kola kavuşmak adına çaba veriyor. Biz de bu çabasında maddi ve manevi yanında olacağız" dedi.
 
"BİYONİK KOLA KAVUŞMAK İSTİYORUM"
 
Biyonik bir kola kavuşmak istediğini, bu nedenle elinden geleni yaptığını kaydeden İsa Songür ise, "Doğuştan kollarımda engel söz konusuydu. Fakat bu engelime bakarak asla hayattan soğumadım. Hep kendimi geliştirmek için çaba verdim. Hiçbir zaman yaradılışımdan utanmadım. Şimdi artık biyonik kola kavuşmak için mücadele ediyorum. Biyonik kola kavuşmam için ihtiyacım olan 150 bin TL’yi elde etmek için kendi çabalarımla bir albüm çıkarttım. Albümden ve vereceğim halk konseriyla sağlayacağım gelirle amacım biyonik kola sahip olmak. Verdiğim mücadelenin engelli kardeşlerime de örnek olacağını biliyorum. Bu konuda bana destek verecek duyarlı Uşak halkı için 4 Mayıs’ta şükran konseri düzenleyeceğim. Bana destek veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a da teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER