banner9

İran Uyruklu Hırsızlık Şüphelisi Yakalandı

Eskişehir’de ’Tırnakçılık’ yöntemiyle 49 yaşındaki S.K.’nın bin lira parasını alan İran uyruklu 43 yaşındaki Akbar M. polis ekipleri tarafından yakalandı.

İran Uyruklu Hırsızlık Şüphelisi Yakalandı
Dün saat 14.00 sıralarında 75’inci Yıl Mahallesi EMKO Sanayi Sitesi önünde meydana gelen olayda, Akbar M. adres sorma bahanesiyle yolda yürümekte olan S.K.’nın yanına gitti. S.K.’dan akaryakıt istasyonunun yerini soran Akbar M. daha sonra cebinden 20 lira çıkartıp ’En büyük para bu mu?’ dedi. S.K. da cüzdanında bulunan bin 750 lirayı Akbar M.’ye gösterdi. Akbar M., tırnakçılık olarak adlandırılan yöntemle cüzdandaki paralardan bin lirayı aldı ve daha önceden kiralamış olduğu otomobile binerek uzaklaştı.
 
S.K., kısa süre sonra cüzdanından bin lira paranın eksik olduğunun farkına vardı. S.K.’nın durumu polise bildirmesinin ardından şüpheli Akbar M. Eskişehir’in Seyitgazi ilçesi girişinde polis ekipleri tarafından yakalandı.
 
Gözaltına alınan Akbar M.’nin yapılan sorgulamasında bir gün önce de Bursa’nın İnegöl ilçesinde 40 yaşındaki N.G.’nin bir miktar parasını yankesicilik suretiyle çaldığı belirlendi. Akbar M., ’Tırnakçılık suretiyle hırsızlık’ suçundan adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER