İnsan Zincirinden Barış Sembolü

Antalya’da Halkevleri üyesi bir grup, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde insan zincirinden barış sembolü oluşturdu.

İnsan Zincirinden Barış Sembolü
Antalya’da Halkevleri üyesi bir grup, sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla ‘Barışın Parçası Ol’ sloganıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. ‘Barış’ yazılı döviz taşıyan grup üyeleri, savaş karşıtı slogan attı. Grup üyeleri daha sonra Atatürk Anıtı önünde insan zincirinden barış sembolü oluşturarak, taşıdıkları dövizleri havaya kardırıp, sloganlarıyla Ak Parti’ye tepki gösterdi. Halkevleri Bölge Temsilcisi Kutay Meriç, yaptığı basın açıklamasında, Ak Parti’nin ülkeyi içeride ve dışarıda savaşa sürüklediğini öne sürdü.
 
Ak Parti’nin üç yıldır Kürt sorunun siyasi çözümü doğrultusunda hiçbir adım atmadığını savunan Meriç, "7 Haziran seçim sonuçları Kürt sorunun demokratik siyası yani kansız ölümsüzlüğü için yeni bir yol açmışken siyasi iktidar hesapları ve kişisel korkularıyla yeniden savaşı körüklemiştir. Suriye’ye yaptıkları müdahale bütün Ortadoğu’yu ve ülkemizi ateş çemberine atmıştır” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER