'İnşallah Katilleri Hak Ettikleri Cezayı Alırlar'

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 7 Eylül 2013’te sevgilisi ile birlikte öldürülüp elleri kesilen 21 yaşındaki Gizem Tunç’un babası Mehmet Yunus Tunç, sanığa verilen 50 yıl hapis cezasının Yargıtay’dan döneceğine inandığını söyledi. Baba Tunç, "Gizem’in katiline 2 kez ağırlaştırılmış müebbet verilmesi gerekiyordu. İnşallah Özgecan’ın katilleri hak ettikleri cezayı alır" dedi.

'İnşallah Katilleri Hak Ettikleri Cezayı Alırlar'
Gizem Tunç ve taksi şoförü sevgilisi 29 yaşındaki Murat Erdoğan, askerden izine gelen Gizem’in eski sevgilisi Deniz Boyraz tarafından bağ evinde kesici ve delici aletlerle öldürülmüştü. İki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Deniz Boyraz, geçen yıl 5 Eylül’de Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında, duruşmalardaki iyi hali gözetilerek 25’er yıldan 50 yıl hapis cezasına çarptırılmış. Babası Ali Boyraz’a da ’delilleri gizlemek’ten 1 yıl hapis verilmişti.
 
Gizem Tunç’un babası Mehmet Yunus Tunç’un acısı, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın da kızı gibi elleri kesilerek öldürülmesiyle yeniden tazelendi. Mehmet Yunus Tunç, Özgecan’ın ailesini arayarak ’başsağlığı’ dilediğini ve acılarını paylaştığını söyledi. Kızını öldüren Deniz Boyraz’ın iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ile yargılanmasına rağmen 50 yıl hapis aldığını hatırlatan baba Tunç, şöyle konuştu:
 
"Bu ceza da Pişmanlık Yasası ile 34 yıla düştü. ’Pişmanım’ dediği zaman bu yasadan yararlanıyor zaten. Bunun kaldırılması lazım. 1.5 yıl önce bitmiş bir ilişki. Cinayetin nedeni kıskançlıktı. 1.5 yıl sonra, ’Hala benim sevgilimsin, sen başkasını sevemezsin, sen benimsin’ diyerek bu duygularla yapılmış bir cinayet. Bir de ellerini kestiler. Burada bir canilik var. Canavarlık hissi var. Gizem’in katiline 2 kez ağırlaştırılmış müebbet verilmesi gerekiyordu. 50 yıl verildi. Şu an temyizde karar. Kararın döneceğine inanıyorum. İnşallah Özgecan’ın katilleri hak ettikleri cezayı alır."
 
Mehmet Yunus Tunç, sanıklardan baba Ali Boyraz’a verilen 1 yıl hapis cezasının da az olduğunu savunarak, "Cinayetin kanıtlarını temizlemek Türkiye’de büyük bir suç değil. Bunu da gördük" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER