İnşaat Hafriyatında Göçük!

Karabük’te bir mahallede inşaat hafriyatı sonrasında göçük meydana geldi. Yaşanan göçük sonrası doğal gaz borusu patlarken, mahalleli büyük bir facia atlattı.

İnşaat Hafriyatında Göçük!

Edinilen bilgiye göre, 100. Mahallesi’nde 1064. ve 1065. nolu sokakların kesiştiği alanda inşaat hafriyatı yapıldığı sırada heyelan meydana geldi. Heyelanın meydana geldiği alanda yolun büyük bir kısmı göçerken, aynı bölgeden geçen doğalgaz borusu da patladı. Yaşanan olay sonrası olası KARGAZ ekiplerine bilgi verilmesi üzerine ana hat kesilerek olası bir facia önlendi.

 
Heyelanın meydana geldiği alanın üst tarafında bulunan bir binada ise vatandaşlar can güvenliklerinin olmadığını söyledi. Site yöneticisi Hasan Turan, sabah saatlerinden beri kaymaların yaşandığını akşam saatlerinde tamamen kaydığını belirterek, “Burası tamamen kayınca doğalgaz borusu da patladı. Bir patlama olsaydı can kaybı yaşanabilirdi. Şuan binamızda sıkıntı yok ama zemin sürekli kaydığından can güvenliğimiz yok. 8 aile yaşandığından yetkilerin can güvenliğimizi sağlamasını istiyoruz. Hale kaymalar devam ediyor” dedi.
 
Öte yandan Karabük Belediyesi ekipleri, bölgede incelemelerde bulunarak gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2013, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER