İnegöl'de Mobilya Fabrikasında Korkutan Yangın

Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde mobilya fabrikasında yangın çıktı. İtfayi ekiplerince kısa sürede söndürülen yangında bazı işçiler dumandan etkilenerek hastanelik oldu.

İnegöl'de Mobilya Fabrikasında Korkutan Yangın
Bursa-Ankara Karayolu Avarlar kavşağında yakınlarında faaliyet gösteren Muzaffer Mobilya fabrikasının yanında kısa süre önce inşa edilen boyahanede belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını gören işçiler fabrikayı tahliye ederek durumu itfaiyeye bildirdiler.
 
Olay yerine tüm yangın söndürme araçları ve personeli ile gelen itfaiye ekipleri, fabrikanın çevresinden alevlere müdahale ederek, söndürmek için yoğun çaba harcadı. Yangın söndürme çalışmalarına fabrika işçileri ve çevredeki esnaflar da katıldı.
 
Yangın söndürme çalışmalarına müdahale eden 34 yaşındaki Ali Altay ile 36 yaşındaki Sevil Sabut adlı işçiler dumandan etkilenerek fenalaştı. İki işçi olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansındaki sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisine götürülerek tedavi altına alındılar. Dumandan hafif şekilde etkilenen bazı işçiler ise yangın yerindeki ambulanslar da tedavi edildiler.
 
Yoğun çalışmalar sonucunda boyahanedeki yangın fabrikanın tamamına ve çevredeki diğer fabrikalara sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER