banner51

İmam'dan Etkilendi Müslüman Oldu

Antalya’nın Kaş İlçesi’nde ’Rockçı İmam’ adıyla ünlenen İmam Ahmet Muhsin Tüzer’den etkilenen İsveçli emekli matematik profesörü 66 yaşındaki Catherine Christer Roberta Hennix, Müslüman oldu.

İmam'dan Etkilendi Müslüman Oldu
 
ABD’nin New York, Boston ve Northeastern üniversiteleriyle Hollanda’nın Amsterdam Üniversitesi’nde matematik profesörü olarak görev yapan Prof. Dr. Hennix, emekli olduktan sonra Almanya’nın Berlin kentine yerleşti. 
 
Geçen yıl Berlin’de gittiği Kuran kursunda Fatiha Suresi’nin anlamını öğrenen Prof. Dr. Hennix, orada tonaştığı Ayşe Erdoğan ile Antalya’nın Kaş İlçesi’ne bağlı Pınarbaşı Mahallesi’ne gelerek, imam Ahmet Muhsin Tüzer’den Kuran ve sureleri öğrendi. Mahallenin camisinde namaz kılmaya başlayan Prof. Dr. Hennix, Müslüman olmaya karar verdi. Prof. Dr. Hennix, Kaş Müftülüğü’nde ’Rockçı İmam’ Tüzer’in de katıldığı törende Kaş Müftüsü Fethullah Yavuz’la birlikte Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Kaş Müftüsü Yavuz’dan ihtida belgesiyle hediye edilen Kuran’ı öperek alan Prof. Dr. Hennix, 30 yıldır Kuran’ı İngilizcesinden incelediğini belirtirken, "Beni bu yolculuğa ilkokul öğretmenim, Berlin’deki Kuran öğretmenim ve İmam Ahmet Muhsin Tüzer yönlendirdi. İslam dinini inceleyerek Müslüman olmaya karar verdim" dedi.
 
İsveçli matematik profesörü Hennix’i evinde konuk ederek İslamiyet’i ve Kuran’ı öğreten imam Ahmet Muhsin Tüzer ise "Profesör Hennix’in Müslüman olmasına küçük bir katkım olmuşsa kendimi yüce Rabbim huzurunda mutlu hissederim" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER