'İllegal Yapıyla Karşı Karşıyayız'

AK Parti’nin İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı’nın basına açık bölümünde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Sayın Cumhurbaşkanımız ’Ay’a merdiven koyacağız’ derse; ’nerden başlayacağız’ diyecek kadar özgüvenimiz oluştu" dedi. Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit ise, "spor kulüplerine bile müdahele eden bir illegal yapıyla karşı karşıyayız" diye konuştu.

'İllegal Yapıyla Karşı Karşıyayız'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde bankaların çek karnesi dahi vermediğini hatırlatan Topbaş, " Nasıl oldu da İstanbul yeniden bir yatırım bölgesi haline geldi ? Türkiye yeni kaynaklar bulmadı. Madenler keşfetmedi. Petrole erişmedi. Borçlarını ödedi, yatırımlar yapıyor. Devasa yatırımlar yapıyor. Bu kaynak nerden geldi ? Nasıl oldu ? Demek ki bu ülkede, bu kaynaklar vardı. Bize birçok sorunları kadermiş gibi gösterdiler. Biz de buna inandık. Dedik ki, ’gerçekten bunu geçemeyiz’. ’Bu ciddi bir sorun’. ’Ne yapalım bizim imkanlarımız bu kadar’ dedik. Kendimize acıdık. Kendimize özgüvenimiz sarsıldı. Şimdi o kadar özgüvene sahip olduk ki, Sayın Cumhurbaşkanımız ’Ay’a merdiven koyacağız’ derse; ’nerden başlayacağız’ diyecek kadar da özgüvenimiz oluştu"diye konuştu.
 
VESAYETE KARŞI ÇIKTIK
 
Topbaş’tan sonra konuşan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül ise bugünün 17 Aralık olduğunun hatırlatarak, "Ak parti yönetimi vesayetle, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi askeri vesayetin Türkiye’yi geriye götürmeye yönelik müdahalelerine nasıl karşı çıktıysa, Türkiye’deki 17 -25 Aralık Paralel vesayetine, milletin de desteğiyle karşı çıkmıştır" dedi. Bir vesayetin askeri apoletli olmasıyla, sivil cübbeli ya da başka bir şekilde olması arasında hiçbir fark olmadığını söyleyen Gül, " Vesayet ister askeri, ister sivil bürokratik olsun, vesayet karşı çıkılması gereken bir illegal örgütlenmedir" diye konuştu.
 
FENERBAHÇE ÖRNEĞİ...
 
"Paralel yapı"nın sosyolojiye de darbe vurmak istediğini söyleyen Gül, "Kendisi gibi düşünmeyen hangi cemaat, hangi yapı varsa bu kesimlere karşı bir infaz söz konusudur. Bakın dün, Galatasaray Kulüp Başkanı bir açıklama yaptı. Çok enteresan. Sosyolojiye müdahale diyorum ya... Spor Kulüplerine bile müdahale eden bir illegal yapıyla karşı karşıyayız. Ne diyor, ’Aziz Yıldırım’dan 50 Milyon dolar bu paralel yapı istedi. Vermeyince Fenerbahçe’nin başına bu işler örüldü’ diyor. Türkiye’nin gelmiş olduğu durum bakımından çok vahim bir durumdur" dedi.
 
BAKAN EROĞLU: BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ DESTAN YAZIYOR
 
Toplantıda son olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu konuştu. Ak Partili bütün belediye başkanlarının destan yazdığını söyleyen Eroğlu, "Ben bir yere gittiğim zaman, bazen İlçelerin hangi belediyeye ait olduğunu bilemiyoruz. Ben bütün Türkiye’yi fıldır fıldır gezen bir kişiyim. Geçerken diyorum ki, ’bu belediyede muhalefet partisinin belediye başkanı var’. Belli, orda yollar berbat, çöp toplanmamış. Ama tertemiz bir ilçe gördüğüm zaman, ’ha buraya Ak Parti’nin eli değmiş’ diye söylüyorum "şeklinde konuştu.
 
MARMARA BÖLGE TOPLANTISI
 
Ak Parti’nin Yerel Yönetimler Bölge Toplantısına Marmara bölgesindeki tüm belediye başkanları ile İl ve ilçe Başkanları katıldı. Toplantının öğleden sonraki bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER