İlk Kez Bayramda Şeker Topladı

Bingöl merkeze bağlı Yelesen Köyü’nde her gün babasının, kucağında okula götürdüğü 8 yaşındaki bedensel engelli Beraat Bulğak, hayırseverlerin desteği ile sahip olduğu akülü araç sayesinde, ilk kez bir bayramda ev ev dolaşarak şeker toplamanın mutluluğunu yaşadı.

İlk Kez Bayramda Şeker Topladı
Bingöl merkeze bağlı Yelesen Köyü’nde, sürekli bir işi bulunmayan 38 yaşındaki Mahmut Bulğak, ilkokul 2’nci sınıfa giden bedensel engelli oğlu Berat’ı her gün kucağında taşıyarak okula götürüp getiriyordu. Ekonomik durumunun yetersiz olması nedeniyle oğluna bir akülü araç alamayan Bulğak, hayırsever vatandaşların gönderdiği akülü araç sayesinde hem okula tek başına gitti, hem de ilk kez bayramda ev ev dolaşarak şeker toplamanın sevincini yaşadı.
 
Bedensel engelli oğlunun Gebze’de özel bir sağlık kuruluşunda ameliyatının yapıldığını belirten baba Bulğak, Berat’ın bir dizi operasyon geçirdiğini ve bunların tümünün başarılı olduğunu söyledi. Oğlu Berat’ın bu operasyonlar sayesinde ileriki yaşlarda, yürüyebilme şansına sahip olduğunu belirten baba Bulğak, "Berat’ı ameliyat ettik. Bu konuda bize yardım eden herkesten Allah razı olsun. İnşallah zamanla ayağa kalkabilecek. Şu anki durumu da çok iyi Allah’a şükür. Arabasıyla köyü geziyor, şekerini topluyor. Gayet mutlu. Bizi bu konuda arayan herkesten Allah razı olsun" dedi.
 
İlk kez bir bayramda istediği gibi şeker toplayan Berat ise "Bayramlarda gezemiyordum. Arabamla artık rahat geziyorum. Ayaklarımı ameliyat ettirdim. Artık yürüyebileceğimi düşündükçe mutlu oluyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER