banner9

İlk Ders Vali Karaloğlu'ndan

Bursa'da bulunan  Uludağ Üniversitesi, 2015-16 eğitim-öğretim dönemine, Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun verdiği ilk ders ile başladı. 

İlk Ders Vali Karaloğlu'ndan
 
Uludağ Üniversitesi, yeni eğitim ve öğretim dönemi düzenlenen tören ile başladı. 
 
Bu sabah Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ardından Prof.Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kocaeli, Van ve Bursa’da üst düzey yöneticilik yaptığı 12 yıllık görev süresi boyunca edindiği tecrübelerden derlediği ‘İç Şehir, 3 Şehir’ başlıklı sunum yaptı. Her kentin kendisine özgü bir yapısı ve özelliği bulunduğunu belirten Vali Minür Karaloğlu; “Gittiğim her kentte farklı özellikler keşfettim. Bu özellikleri insanlara iyi anlatmak gerektiğine inanıyorum” dedi.
 
"KENT İLE BÜTÜNLEŞEN ÜNİVERSİTE OLACAĞIZ"
 
Törende konuşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Ulcay, Uludağ Üniversitesi’nin, çağdaş bir kampus yapısı ve modern eğitim-öğretim olanaklarına sahip olduğunu söyledi. Prof.Dr. Ulcay, Ar-Ge ve proje desteklerini arttırarak bilimsel çalışmaları teşvik eden, bilim dünyasına hizmet etmenin yanı sıra, mezunlarıyla iş dünyasının beklentilerine de yanıt verebilen, nitelikli ve uluslararası öğrencilerin öncelikli tercihi olan, yüksek lisans ve doktora yapan öğrenci sayısını daha da arttırmış, kentiyle bütünleşmiş örnek bir üniversite kimliği ortaya çıkarmak için görev başında olduklarını anlattı.
 
Üniversitenin tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyan 1/100 bin’lik master plan çalışmasını yıl sonuna kadar tamamlayacaklarını açıklayan Rektör Ulcay, şöyle konuştu:
 
"Üniversitenin daha modern bir yapıya kavuşması amacıyla inşaat çalışmalarına bir bir start veriyoruz. Yabancı öğrenci sayımızı 5 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimize yönelik çalışmalar yapacak olan Öğrenci İşleri Dekanlığımızı kısa bir süre sonra hayata geçireceğiz. Diş Hekimliği Fakültemizi öğretime açmaya çalışıyoruz. Bursa sanayimizin ufkunu açacak Uzay ve Havacılık Fakültesi’ni kentimize kazandırmak için uğraşıyoruz. Ayrıca, kampüsümüzdeki uçak pistini de yeniden düzenleyip, hem eğitim uçuşlarına hem de sivil havacılığa hizmet verir hale getireceğiz."
 
Törende üniversite öğrencilerini temsilen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Münire Canan Çiçek’de kısa bir konuşma yaptı. Törenin sonunda Rektör Ulcay, Vali Karaloğlu’na öğrenciler tarafından hazırlanan çini tabak hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER