banner51

Ilgın'da Vahşet!

Konya’nın Ilgın İlçesi’nde 38 yaşındaki Fatma Geçitli ile kızı 11 yaşındaki Betül Geçitli, evlerinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Kadının vücudunda 52, kızda ise 11 bıçak darbesi olduğu belirlendi. Gözleri önünde annesi öldürülen Betül’ün saklandığı yorganın altında bıçaklandığı anlaşıldı. Katliamı gerçekleştirenin hırsızlık amaçlı eve girdiği üzerinde duran jandarma, 1 kişi olduğu tahmin edilen saldırganın kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

Ilgın'da Vahşet!
 
Ilgın’ın eskiden köy statüsüne olan Göstere Mahallesi’nde alt katı kiler olarak kullanılan 2 katlı müstakil evde oturan ve eşi 8 yıldır Katar’da çalışan 2 çocuk annesi Fatma Geçitli, 6’ıncı sınıf öğrencisi kızı Betül ile geçen cuma akşamı amca çocuklarına misafirliğe gitti. Gece eve dönen anne ve kızı kıyafetlerini değiştirip yatmaya hazırlandıkları sırada, iddiaya göre eve pencereden giren bir kişi önce anne Fatma Geçitli’yi defalarca bıçakladı. Ardından da gözleri önünde annesi öldürülen ve korkup yatağına girip yorganın altına gizlenen Betül’ü defalarca bıçaklayıp kaçtı.
 
BURDUR’DA OKUYAN OĞLU ARAYIP ULAŞAMADI
 
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi 22 yaşındaki İlyas Geçitli, annesi Fatma Geçitli’yi telefonla arayıp ulaşamaması üzerine dün akşam saatlerinde aynı köyde oturan amcası Osman Geçitli’ye haber verdi. Eve giden Osman Geçitli, zili çalıp kapıyı açan olmayınca, evin arkasında havalandırmak için bırakılan, camı olmayan pencereden bir çocuğun içeri girmesini sağladı. Kapıyı açıp çıkan çocuk, anne kızın içeride hareketsiz yattığını Osman Geçitli’ye söyledi. Yengesi ve yeğeninin sobadan zehirlenmiş olabileceğini tahmin eden Osman Geçitli de jandarma ve 112 acil servise haber verdi.
 
ANNE 52, KIZI 11 YERİNDEN BIÇAKLANMIŞ
 
Eve gelen Jandarma ve sağlık görevlileri içeri girdiklerinde korkunç manzarayla karşılaştı. Evin dağınık olmasından yola çıkan jandarma, 1 kişi olduğu tahmin edilen saldırganın hırsızlık amaçlı eve girdiği üzerinde durdu. Fatma Geçitli’nin 52, yorgan altına saklanan Betül’ün ise 11 bıçak darbesiyle öldürüldüğü saptandı. Şüphelinin, evin arkasında havalandırılmak için bırakılan camı olmayan pencereden girdiği sanılırken, kadının ise saldırgana karşı direndiği tespit edildi. Jandarma, evden para ve eşya çalınmadığını belirlerken, evde de para veya altın bulunmadığı belirtildi.
 
Anne ve kızın cesedi otopsi için Ilgın Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Katiam haberini alan ve gece yarası arkadaşlarıyla birlikte memleketine gelen İlyas Geçitli’nin  güçlükle ayakta durabildiği gözlendi.
 
EŞİ 8 YILDIR KATAR’DA ÇALIŞIYOR
 
Fatma Geçitli’nin eşi Haziret Geçitli’nin ise yaklaşık 8 yıldır Katar’da inşaatlarda çalıştığı ve acı haberin ardından Türkiye’ye dönmek üzere yola çıktığı belirtildi. Anne ve kızın cenazesinin ise bugün defnedilmesi bekleniyor.
 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
 
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER