banner51

İkinci Şampiyonluğunu Kazandı

Diyarbakır’ın terör olayları nedeniyle bir süre sokağa çıkma yasağının uygulandığı Silvan İlçesi’nde yaşayan 18 yaşındaki Ruken Fidan, Bursa’da katıldığı Bay-Bayan Gençler ve Büyükler MMA Amatör (Kafes) Dövüşü Gala gecesinde de şampiyon oldu.

İkinci Şampiyonluğunu Kazandı
Diyarbakır’ın 17 Ağustos’tan 14 Kasım tarihine kadar, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için 6 kez sokağa çıkma yasağı uygulanan Silvan İlçesi’nde yaşayan Ruken Fidan, Eylül ayında Çankırı’da yapılan
 
Bay-Bayan Gençler ve Büyükler MMA Amatör (Kafes) Dövüşü kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Fidan, şampiyonanın ardından bu kez Bursa’da 18 Aralık’ta yapılan Gala Gecesi’nde karşılaştığı İzmir bölgesi sporcusu Gülden Şengül’ü yenerek, ikinci kez şampiyon oldu.
 
Babası Teyfik Fidan’ın belediyede işçi olarak çalıştığını belirten Ruken Fidan, kendisinden küçük 3 kardeşinin daha bulunduğunu kaydetti. Geçen yıl liseyi bitiren ve bu yıl Dicle Üniversitesi Beden Eğitim Yüksek Okulu sınavlarına hazırlanan Ruken Fidan, kategorisinde dünya şampiyonu olmayı hedeflediğini belirterek, "18 yaşındayım Türkiye MMA şampiyonuyum, bu sporu 3 yıldır yapıyorum. Ailem önce karşı çıktı sonra desteklediler ama Silvan’da 4 ayda olan bu çatışmalı süreç içerisinde gitmeme pek izin vermiyorlar. Dört aydır düzenli antrenman yapamıyoruz, 1 hafta bile düzenli gidemiyoruz. Salon kapalı ama buna rağmen bu 4 ayda antrenmanlarımı yaparak Türkiye şampiyonu oldum. Türkiye şampiyonu olduktan sonra Bursa’ya profesyonel maça çağırıldım, oradan da kupa ile geldim birincilikle. Hedeflerim Ocak’ta yapılacak Muay Taiy Türkiye Şampiyonası’nda birinci olmak. Ondan sonra da dünya şampiyonu olmak. Artık antrenmanlarımıza gençlik merkezinde başladık. Bay ve bayanları bekliyoruz, bayanlara ben ders veriyorum. Şampiyonluktan sonra birçok bayan tebrik etti, gelmek istiyorlarmış ama ailelerinin desteği yokmuş, aileler izin vermiyormuş. Tek isteğim ailelerde destek versin kızlarda spora gelsin" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER